$
משפט

57 עדי תביעה בפרשת פישר: ראשי ערים, אחיו של שר האוצר ומפקדיו של ערן מלכה

רשימת עדי התביעה שצורפה לכתב האישום נגד עורך הדין וקצין המשטרה לשעבר, במסגרת פרשת הדלפת המידע לחשודים תמורת שוחד, כוללת את ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, את ראש עיריית רמת השרון המושעה, איציק רוכברגר, את מפקדי היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בשנים האחרונות, יועז פנקס ואבי נוימן, וכן עורכי דין ממשרדו של פישר

זוהר שחר לוי ותומר גנון 21:0616.05.15

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת וראש עיריית רמת השרון המושעה איציק רוכברגר, ישמשו כעדי תביעה בפרשת רונאל פישר. כך עולה מרשימת 57 עדי התביעה שצירפה המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) שבפרקליטות לכתב האישום שהוגש ביום חמישי נגד פישר, וקצין המשטרה לשעבר רפ"ק ערן מלכה. השניים מואשמים בשורה של עבירות חמורות של שוחד, מרמה ושיבוש הליכי משפט. זאת במסגרת מנגנון שטוו לכאורה לפיו מלכה הדליף מידע רגיש מחקירות, על מנת שפישר יוכל לסחוט כספים מהחשודים.

 

מלבד ראשי הערים, צפויים לשמש כעדי תביעה גם פנים מוכרות מאוד לפישר ומלכה: עורכי דין ממשרדו של פישר, ומפקדיו וחבריו של מלכה ליחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (היאל"כ). כך למשל יעידו מהיאל"כ מפקד היחידה כיום, תת נציב יועז פנקס, וכן מפקד היאל"כ לשעבר, תת ניצב אבי נוימן. ממשרדו של פישר יעידו עורכי הדין ליאת דר וירון זמר.

 

מימין: אלון חסן ורונאל פישר. חסן הגיע עם מזוודה ובה 100 אלף שקל מימין: אלון חסן ורונאל פישר. חסן הגיע עם מזוודה ובה 100 אלף שקל

 

בנוסף, יעדו במשפט יו"ר עובדי נמל אשדוד לשעבר, אלון חסן, שחתם על הסכם עד מדינה שבמסגרתו סייע למח"ש להפליל את פישר, וזאת תמורת סגירת שני תיקי חקירה נגדו - פרשת מישוק והחשבונות הפיקטיביים. למרבה האירוניה, התיקים שהפרקליטות סגרה לחסן, הם אלה שעבור סגירתם תועד פישר מבקש מחסן 150 אלף דולר. חוקרי מח"ש ציידו את חסן במזוודה עם 100 אלף שקל, ולאחר שהשניים נפגשו בקפה גרג באשדוד וחסן מסר לפישר את המזוודה, נעצר עורך הדין. נציין כי חסן צפוי להיות מזומן לשימוע בטרם הגשת כתב אישום בחקירה אחרת שהתנהלה נגדו, ורפ"ק מלכה היה ראש צוות החקירה בה - המרמה והסחיטה באיומים בנמל אשדוד.

 

גם קובי כחלון יעיד

 

מי שעוד יעיד במסגרת כתב האישום הוא אחיו של שר האוצר, קובי כחלון. על פי כתב האישום, מלכה הדליף לפישר מידע על חקירתו בעת ששימש כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים. פישר שלח אל כחלון את בעל השליטה ויו"ר חברת הנדל"ן ב.יאיר, יאיר ביטון, על מנת שישכנע אותו להשתמש בשירותיו. ביטון מואשם בפרשה בשיבוש הליכי משפט.

 

מימין: ניר ברקת וקובי כחלון מימין: ניר ברקת וקובי כחלון צילום: ענר גרין

 

"במהלך השיחה", נטען בכתב האישום, "אמר ביטון לכחלון כי שמע שהוא עתיד להיחקר יומיים לאחר מכן, והמליץ לו על עורך דין או לחלופין על עורכת דין בעלת ותק של 30 שנה בפרקליטות, אשר יוכלו לייצג אותו משפטית ו'להוציא אותו מזה'. ביטון ציין כי בתמורה יהא על כחלון לשלם סכום של עשרות אלפי דולרים. כחלון סרב להצעה על אתר והיה מופתע מכך שדבר חקירתו הודלף על ידי מאן דהוא".

 

יומיים לאחר מכן הגיע כחלון ליאל"כ, יחידתו של מלכה, על מנת להיחקר. "טרם מסירת גרסתו", נטען בכתב האישום, "ביקש כחלון לשוחח עם המפקד במקום. עקב בקשתו ניגש אליו מלכה והציג עצמו כמפקד. כחלון גולל בפניו את דבר ההצעה החשודה שקיבל, וביקש ממנו לבדוק את הדברים טרם מסירת גרסתו. מלכה הגיב לדברים באומרו כי ההצעה נשמעת לו כהפניה לגיטימית לייעוץ משפטי, וכי הוא יפעל בעניין כפי שנראה לו לנכון. לאחר מכן, הורה מלכה להמשיך בגביית עדותו של כחלון".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x