משפט

המשטרה תבדוק החשדות נגד רות דוד בעת כהונתה כפרקליטת מחוז

מדובר בבדיקה ראשונית; בלשכת פרקליט המדינה דנו היום בטענות שהגיעו מגורמים שונים באשר להתנהלות פסולה של עו"ד דוד, הנאשמת במסגרת פרשת פישר; זאת בזמן כהונתה בשנים 2010-2002 כפרקליטת מחוז ת"א

זוהר שחר לוי 19:0414.05.15

פרשת פישר מסתעפת: המשטרה תקיים בדיקה ראשונית באשר לטענות שהתקבלו הנוגעות להתנהגות פסולה של עו"ד רות דוד בזמן כהונתה כפרקליטת מחוז ת"א (פלילי), כך הודיעה הערב (ה') פרקליטות המדינה.

 

 

בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, התקיימה היום פגישה בלשכת פרקליט המדינה בה הועלו טענות שהגיעו מגורמים שונים באשר להתנהלות פסולה של עו"ד דוד בזמן כהונתה כפרקליטת מחוז תל אביב (פלילי) בין השנים 2010-2002.

 

בפגישה, שבה נכחו ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה והנהלת מח"ש, נידונה השאלה אם יש מקום לפתיחת בדיקה פלילית לגבי אותן הטענות שהתקבלו אצל גורמים שונים.

 

עו"ד רות דוד בדיון בביהמ"ש עו"ד רות דוד בדיון בביהמ"ש צילום: אוהד צויגנברג

 

בסופה של הפגישה הוחלט כי המשטרה תקיים בדיקה ראשונית של הפניות, כדי שניתן יהיה לגבש החלטה באשר להמשך הטיפול בנושא ולבדוק אם יש מקום לפתוח בחקירה פלילית.

 

מוקדם יותר היום הוגש כתב אישום נגד הפרקליטה בבית המשפט המחוזי בירושלים, ביחד עם מעורבים נוספים בפרשת פישר, בהם עו"ד רונאל פישר, קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה ואחרים. בלום-דוד נאשמת בכתב אישום זה בעבירות של שיבוש מהלכי משפט וקבלת רכוש בפשע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x