משפט

תיק הנכסים של רונאל פישר נחשף: 3 דירות, 2 יאכטות ו-8 חשבונות בנק

כך עולה מהבקשה להקפאת נכסיו של עורך הדין המואשם בעבירות שוחד, מרמה ושיבוש הליכי משפט. הפרקליטות מבקשת מבית המשפט אישור להחזיק בנכסים, על מנת שתוכל לחלטם אם יורשע בעבירות המיוחסות לו

תומר גנון וזוהר שחר לוי 18:5214.05.15

פרשת רונאל פישר: הפרקליטות ביקשה מבית המשפט המחוזי בירושלים להקפיא נכסים שונים השייכים לעורך הדין, על מנת שתוכל לחלט אותם אם יורשע בעבירות השוחד, המרמה ושיבוש הליכי המשפט המיוחסות לו.

 

 

כך עולה מנספח לכתב האישום שהגישה היום (ה') המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) שבפרקליטות, באמצעות התובעות בתיק – עורכות הדין קרן אלטמן וליאורה נהון. מטרת החילוט היא למנוע מנאשם ליהנות מפירות העבירות שביצע - אם יורשע. 

 

רונאל פישר בדיון השבוע בביהמ"ש רונאל פישר בדיון השבוע בביהמ"ש צילום: אלכס קולומויסקי

 

מהבקשה עולה כי הפרקליטות החרימה נכסים רבים של פישר במהלך החקירה. ביניהם: 3 נכסי נדל"ן בת"א, 2 יאכטות, רכב יוקרה מסוג אאודי Q5, כ-85 אלף שקל במזומן (10,053 דולר, 8,845 יורו ו-6,600 שקל) שנתפסו בכספת בביתו ויתרה ב-8 חשבונות בבנק הפועלים.

 

חוק איסור הלבנת הון קובע מספר עבירות מקור שבגינן ניתן לחלט כספים שהושגו מביצוע עבירות. אחת מהן היא עבירת השוחד. על כן בפרקליטות מבקשים בנוסף מבית המשפט "להורות על חילוט כל מה שניתן כשוחד ומה שבא במקומו, וכן לחייב את נותן השוחד לשלם את שוויה של התועלת שהפיק מן השוחד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x