$
משפט

כתב אישום נגד פרקליטת מחוז ת"א לשעבר רות דוד - בשל שיבוש הליכי משפט

לפי אחד החשדות, דוד השתתפה בניסיון לתאם גרסאות ערב מעצרו של פישר. רונאל פישר וקצין המשטרה לשעבר ערן מלכה הואשמו גם כן בעבירות חמורות של שוחד ושיבוש הליכי משפט

זוהר שחר לוי 12:5514.05.15

כתב אישום יוגש היום (ה') נגד פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר עו"ד רות דוד על עבירה של שיבוש הליכי משפט במסגרת פרשת פישר. עו"ד רונאל פישר וקצין המשטרה לשעבר ערן מלכה הואשמו גם כן בעבירות חמורות של שוחד ושיבוש הליכי משפט.

 

זו לא הפעם הראשונה שבה נאשם פרקליט מחוז בפלילים. יעקב בר-אור, בעבר פרקליט מחוז תל אביב, נעצר והואשם בשנת 1962 על קבלת דבר במרמה, מצג שווא ועוד, לאחר שקיבל תוספת שכר שלא היה זכאי לה. לאחר שהודה במיוחס לו הוא נידון לשלושה חודשי מאסר.

במקביל להגשת כתבי האישום לבית המשפט המחוזי בירושלים תבקש הפרקליטות להותיר את פישר ואת מלכה במעצר עד לתום ההליכים נגדם בטענה כי אם ישוחררו הם צפויים להמשיך ולשבש את ההליכים בעניינם ועלולים להמשיך ולסחור במידע כפי שעשו עד כה.

 

רות דוד. לפי החשד, עדכנה את יאיר ביטון בפרטים מתוך החקירה הסמויה שהתנהלה בעניינו רות דוד. לפי החשד, עדכנה את יאיר ביטון בפרטים מתוך החקירה הסמויה שהתנהלה בעניינו צילום: אוהד צויגנברג

 

כתב האישום צפוי לכלול עשרה אישומים שונים – תשעה מהם מתייחסים לפרשיות שוחד שונות בהם מסר מלכה מידע רגיש מחקירות משטרה בתמורה לכספי שוחד. האישום הנוסף מתייחס לפגישת שיבוש, ערב מעצרו של פישר לפני למעלה משבועיים, אז נפגש בביתו עם עוה"ד ממשרדו, כולל שותפתו לשעבר, עו"ד רות דוד והפסיכיאטר יורם ברק בניסיון לתאם גרסאות.

 

עו"ד דוד, המיוצגת על ידי עו"ד יאיר גולן, צפויה לעמוד לדין על חלקה באותה פגישת שיבוש ויתכן כי גם בפרשה המיוחסת ליאיר ביטון, בעל השליטה בחברה הציבורית ב.יאיר. לפי החשד שעלה במח"ש עורכת הדין עדכנה את ביטון בפרטים מתוך החקירה הסמויה שהתנהלה בעניינו ושבמסגרתה נעצר.

 

פרשת רונאל פישר החלה לפני כעשרה חודשים אז נעצר לראשונה עו"ד פישר בחשד שתיווך לשוחד בין לקוחותיו לבין קציני משטרה. מעצרו של פישר התבצע אז לאחר שאלון חסן, אז יו"ר נמל ועד אשדוד, תיעד את פישר מציע לו סכומי שוחד וכיצד הוא מעביר לו את הכספים שביקש.

 

במהלך החודשים שעברו מאז ניסו חוקרי מח"ש (המחלקה לחקירות שוטרים) להוציא מידע ממכשירי הטלפון הסלולארי של פישר ושל מזכירתו, דבר שהצריך זמן רב בשל הטענה לחסינות עו"ד-לקוח. כשהגיעו החוקרים למידע, נפתח הסכר לחשדות הכבדים דבר שהוביל גם לגיוסה של מזכירתו של פישר כעדת מדינה.

 

בסוף חודש אפריל נעצר פישר פעם נוספת, כך גם קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה, שהיה קצין חקירות בלהב 433. במהלך השבועיים האחרונים נעצרו ונחקרו גורמים רבים שנחשדו במתן שוחד למלכה דרך פישר. בשבוע שעבר נעצרה גם שותפתו לשעבר למשרד של פישר, עו"ד דוד.

 

אתמול (ד') הודיע מפכ"ל המשטרה כי הוא מעריך שבימים הקרובים תועבר החקירה לידי להב 433, שם ימשיכו לחקור את הפרשה, ובעיקר את חלקה של עו"ד דוד. כוונה זו ממחישה כי בכוונת המשטרה לחקור חשדות בנוגע להתנהלותה של עו"ד דוד בהיותה פרקליטת מחוז.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x