משפט

שי ניצן שוקל: לחקור התנהלות רות דוד בעת שכיהנה כפרקליטת מחוז ת"א

פרקליט המדינה יכנס התייעצות עם גורמים במשטרה, על מנת לבחון טענות ופרסומים על התנהלות בעייתית לכאורה של דוד בעת שכיהנה כפרקליטת מחוז. בין הטענות: הסדרי טיעון מקלים לכאורה שאישרה ללקוחות של עו"ד רונאל פישר, שהפך לשותפה לאחר שפרשה מהתפקיד

משה גורלי, תומר גנון וזוהר שחר לוי 21:2112.05.15

פרקליט המדינה, שי ניצן, שוקל להורות למשטרה לחקור את התנהלותה של עו"ד רות דוד בתקופה שבה כיהנה כפרקליטת מחוז ת"א (פלילי). ניצן יכנס בימים הקרובים התייעצות עם גורמים במשטרה, על מנת לבחון מידע ופרסומים שונים על התנהלות בעייתית לכאורה של דוד בעת שכיהנה כפרקליט מחוז. מדובר בין היתר בטענות על הסדרי טיעון מקלים לכאורה שאישרה דוד ללקוחות של עו"ד רונאל פישר, שהפך לשותפה לאחר שפרשה מהפרקליטות. דוד הייתה פרקליטת מחוז ת"א בין השנים 2002-2010. למשרדו של פישר חברה בסוף 2013.

 

רות דוד רות דוד צילום: אוהד צויגנברג

 

דוד שוחררה אתמול למעצר בית, לאחר שנחקרה בפרשת פישר בחשד לביצוע עבירות שוחד ושיבוש מהלכי משפט. על פי החשד דוד העבירה ללקוח שלה, יאיר ביטון, מידע רגיש על חקירת המרמה והלבנת ההון עבור ארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל, שהודלף מקצין המשטרה לשעבר, ערן מלכה. כן חשודה בלום שהציעה לפרקליט שמלווה את חקירת ב.יאיר, עו"ד נסים מרום שהיה כפוף לה בעבר, לעזוב את תפקידו ולשמש כיועץ המשפטי של חברת נתיבי ישראל (מע"צ). בנוסף חשודה דוד שלקחה חלק בפגישה שנערכה בביתו של פישר, ערב מעצרו לפני כשבועיים, בניסיון לתאם גרסאות בין מעורבים שונים.

 

אישומים נגד אישי ציבור בכירים

 

במסגרת תפקידה בעבר כפרקליטת מחוז, בלום-דוד ליוותה חקירות רגישות וחתמה על כתבי אישום נגד איש ציבורי בכירים. בין התיקים: כתב האישום נגד שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון, שהורשע בגניבת 2 מיליון שקלים ונגזרו עליו 5.5 שנות מאסר; עסקת הטיעון עם עמרי שרון, שהורשע בעבירות על חוק מימון המפלגות ושבועת שקר, בפרשת עמותות הקש שהוקמו למימון התמודדותו של אביו, אריאל שרון, בפרימרייז של הליכוד בשנת 1999; פרשת העמותות של אהוד ברק שנסגרה מחוסר ראיות; והתיק נגד שר המשפטים לשעבר, חיים רמון, שהורשע בביצוע מעשה מגונה בפרשת הנשיקה.

 

ביוני 2010 פרסם מבקר דאז, מיכאל לינדשטראוס, דו"ח חמור שבו קבע כי נמצאו ליקויים משמעותיים וכשלים אישיים בטיפול בהאזנות הסתר בפרשת הנשיקה. המבקר קבע כי מקור הליקויים בכשלים אישיים בתפקודם של כמה מעורבים, ביניהם בלום-דוד. לינדשטראוס מצא ששיחות שסווגו כנוגעות וכרלוונטיות לא תוקצרו ולא תומללו על-ידי המשטרה, אלא לאחר פניית סנגוריו של רמון לאחר שהנושא התגלה. תוכנן לא נבחן בידי הפרקליטות בעת שזו שקלה אם להגיש כתב אישום נגד רמון, וחומרי החקירה הרלוונטיים לא הועברו במועד לידי צוות ההגנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x