משפט

פרשת פישר: עו"ד רות דוד, פרקליטת מחוז ת"א לשעבר, שוחררה למעצר בית

דוד החשודה בעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש הליכי משפט שהתה במעצר במשך שישה ימים; מעצרם של עו"ד רונאל פישר וקצין המשטרה לשעבר ערן מלכה הוארך עד לסוף השבוע במקביל להודעת הפרקליטות כי בימים הקרובים יוגשו כתבי אישום נגדם

זוהר שחר לוי 18:2111.05.15
פרקליטת מחוז תל אביב (פלילי) לשעבר, עו"ד רות בלום-דוד שוחררה הערב (ב') למעצר בית בתנאים מגבילים לאחר ששהתה במעצר, במסגרת פרשת רונאל פישר במשך 6 ימים. על עורכת הדין נאסר ליצור קשר עם המעורבים בפרשה בחודשיים הקרובים.

 

עו"ד בלום-דוד חשודה במסגרת הפרשה בעבירות של תיווך בשוחד ובשיבוש מהלכי משפט. כן חשודה בלום-דוד בניסיון למתן שוחד לפרקליט שמלווה את החקירה נגד יאיר ביטון, בעל השליטה ויו"ר דירקטוריון חברת הנדל"ן ב.יאיר, החשוד שביצע עבירות מרמה והלבנת הון עבור ארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל. על פי החשד בלום-דוד שייצג את ביטון בחקירה, פנתה לפרקליט, ניסים מרום, והציעה לו עבודה כדי לנסות לנטרלו ולהשפיע על שיקול דעתו. מרום דיווח לממונים עליו על הצעתה של בלום-דוד בזמן אמת, ומסר אתמול עדות במח"ש בנושא.

 

קודם לכן, הוארך עד לסוף השבוע מעצרם של עו"ד רונאל פישר ושל קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה, החשודים במסגרת הפרשה בעבירות שוחד ושיבוש הליכים ובכך שקיבלו כספי שוחד בתמורה למידע מחקירות משטרה עומדות ומסווגות ואף כי הציעו לנחקרים לסגור תיקים בעניינם.

 

מימין: דוד ופישר מימין: דוד ופישר צילם: עמית שאבי

 

מעצרם של השניים הוארך על רקע הודעת הפרקליטות כי תגיש עד לסוף השבוע כתבי אישום נגדם וכן תבקש להאריך את מעצרם עד לתום ההליכים בעניינם. כתב האישום, כך לפי נציגת מח"ש, יכלול 10 פרשיות שונות. 9 פרשות מתייחסות למידע שהועבר בתמורה לכספי שוחד ואילו הפרשה האחרונה עוסקת בשיבוש הליכי חקירה זמן קצר לפני שנעצרו לפני כשבועיים.

 

שיבוש החקירה נעשה בפגישה, בה נכחו מספר מעורבים, בהם פישר ועו"ד בלום-דוד, ונעשה ניסיון לתאם גרסאות. הפגישה התקיימה בעקבות מסמך שהגיע, לפי מח"ש, בטעות למשרדם של פישר ובלום-דוד ממח"ש ועסק בפריצה למכשיר הסלולארי של מזכירתו של פישר שבהמשך הפכה לעדת מדינה. סנגורה של עורכת הדין, עו"ד יאיר גולן, טען כי המסמך לא נשלח בטעות וכי מדובר בתרגיל חקירה של מח"ש שנועד לתעד את הניסיון לשיבוש הליכי חקירה.

 

בדיון שהתקיים היום בבית משפט השלום בירושלים, ציינה נציגת מח"ש, נועה לימור, כי החקירה בעניינם של פישר ומלכה הגיעה לסיומה ועל כן יוגשו כתבי האישום בקרוב אולם, לדבריה, בעניינה של עו"ד בלום-דוד החקירה עדיין נמשכת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x