$
משפט

נפתח תיק הוצאה לפועל נגד יובל רבין בשל צ'ק שחזר

בנו של ראש הממשלה המנוח, התחייב במסגרת הסכם פשרה לשלם 155 אלף שקל לחברת הייעוץ וההשקעות ריאלתון בעקבות הלוואה שניתנה לחברה הזרה זניט, שהוא נמנה על בעלי מניותיה. הצ'ק הראשון של רבין בסך 48 אלף שקל חזר

תומר גנון ואסף גלעד 18:2210.05.15

חברת הייעוץ וההשקעות ריאלתון פתחה תיק הוצאה לפועל נגד איש העסקים יובל רבין, בנו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, עקב חוב של כ-155 אלף שקל. התיק נפתח בסוף חודש אפריל לאחר שצ'ק שנתן רבין על סך 48 אלף שקל חזר. חובו של רבין הוא במסגרת הסכם פשרה בתביעה שהוגשה נגד חברת זניט שהוא נמנה על בעלי מניותיה.

 

זניט היא חברה המאוגדת באיי הבתולה. על פי כתב התביעה היא החזיקה ב-90% ממניותיה של חברת slashwood mining P/L המאוגדת בזימבבואה ומחזיקה בין היתר ברישיונות לכריית זהב במדינה. רבין הוא בעל מניות בזניט יחד עם איש העסקים אבנר ארזי - מבעלי חברת WTP העוסקת במחזור פסולת עירונית. ריאלתון תבעה 7.7 מיליון שקל מזניט, בטענה להפרת הסכם הלוואה.‎

 

לפני 3 חודשים הגיעו הצדדים הגיעו לפשרה שבמסגרתה חויבו רבין ובעלי מניות נוספים בתשלום. על פי טבלה שצורפה להסכם הפשרה, ארזי אמור לשלם כ-2 מיליון שקל בארבעה תשלומים, ואילו רבין היה אמור להחזיר כ-155 אלף שקל בארבעה תשלומים.

 

משרדי ההוצאה לפועל בת"א (ארכיון) משרדי ההוצאה לפועל בת"א (ארכיון) צילום: תומי הרפז

 

הצ'ק הראשון של רבין, על שם חברת עטיר שי, חזר משום שלא היה לו כיסוי. עטיר שי נמצאת בבעלות יובל וטל רבין. לאחר דרישות תשלום שנשלחו לרבין, נפתח כאמור תיק הוצאה לפועל בשל הצ'ק שחולל.

 

במסגרת תצהיר שהגיש רבין בתביעה נגד זניט, הוא טוען כי הוא מחזיק 5.2% ממניות החברה לאחר שהשקיע בה 26,509 דולר.

 

רבין מיצב את עצמו בשנים האחרונות כאיש עסקים גלובלי שמסייע בתווית עסקאות בין גופים בינלאומיים בניגריה, קזחסטן,

ארה"ב ומדינות במזרח התיכון לבין חברות ישראליות. עד לאחרונה היה פעיל בקרן השקעות ההייט' סינגולריטים, דרכה שימש כחבר דירקטוריון במספר חברות כגון סטורדוט ואפקטיב ספייס. עם הקמת הקרן השנייה של סינגולריטים במימון סיני עזב רבין את הקרן.

 

רבין נחשב למי שסייע להקמת הקרן הראשונה, אותה מנהל כיום משה חוגג, ובה היה שותף עד לאחרונה עדי שלג – הברוקר שמשמש כעד מדינה נגד נוחי דנקנר ואיתי שטרום בתיק הרצת מניות אי.די.בי אחזקות.

 

רבין הביא לצירופו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לקרן סינגולריטים, וזה פרש ממנה תקופה קצרה לאחר מכן. כמו כן, משמש רבין כיו"ר הסטארט-אפ ביונד וורבל. 

 

תגובת יובל רבין טרם נמסרה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x