$
משפט

אדון ההדלפות: הקצין שהניע לכאורה את השוחד של רונאל פישר

לכל פרשות השחיתות לכאורה שנחקרות היום בעניינו של עו"ד רונאל פישר יש חוט מקשר אחד - רפ"ק בדימוס ערן מלכה, קצין משטרה בכיר שהיה מעורב בחקירות הכלכליות הרגישות ביותר של השנים האחרונות. כלכליסט עושה סדר באחת מהחקירות הסבוכות שהיו בישראל

זוהר שחר לוי ותומר גנון 08:1106.05.15

האם קצין המשטרה הבכיר והמוערך רונן מלכה, שהיה מעורב בחקירות הכלכליות הרגישות ביותר בשנים האחרונות, הדליף מידע לנחקרים תמורת שוחד? נכון להיום זהו החשד המרכזי בפרשת עו"ד רונאל פישר שהתעוררה שוב לחיים בימים האחרונים. זאת לאחר שחוקרי המחלקה לחקירות שוטרים שבמשרד המשפטים (מח"ש) הצליחו להוציא מידע רב ואיכותי מהטלפון הנייד של פישר, ובמקביל גייסו עדת מדינה - עוזרת ממשרדו של פישר.

 

מלכה הוא קצין משטרה בכיר לשעבר ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (היאל"כ), הנחשבת לחוד החנית של המשטרה בחקירות כלכליות מקיפות. מלכה שימש ראש צוות חוקרים בכמה פרשות שהסעירו את המדינה, ובהן הסחיטה והמרמה בנמל אשדוד ופרשת עו"ד רועי בר וגינדי השקעות. כמו כן היה חוקר בכיר בפרשת הלבנת ההון בבורסה שנחשפה ב"כלכליסט" וזכתה לכינוי "אדון האשליות", וכן מעורב בחקירתו של קובי כחלון, אחיו של שר האוצר המיועד משה כחלון. במקביל, כך החשד, ניהל מלכה מערכת יחסים מושחתת עם עו"ד פישר, שבמסגרתה הדליף לו מידע רגיש מהחקירות בתמורה לשוחד שביקש פישר ממבקשי המידע.

 

לפי מידע שהגיע לידי "כלכליסט", מלכה ופישר נהגו לתקשר ביניהם באמצעות אפליקציות סלולריות להעברת מסרים, בהן וייבר, ולהתכתב בקודים. מלכה, כך לפי החשד, העביר לפישר חומרים משטרתיים ודו"חות חקירה סודיים בדואר האלקטרוני. לאחר שפישר קיבל את החומרים לידיו ועבר עליהם הוא נהג, לפי החשד, ליידע את הגורמים השונים, או לשלוח אליהם שליחים שיעדכנו אותם כי הם עומדים להיחקר וכי כדאי להם לשכור את שירותיו.

 

מצעד הנחקרים בפרשה גדל מיום ליום. שלשום נעצר ונחקר באזהרה איש העסקים עופר נמרודי, המכהן כיו"ר דירקטוריון הכשרה אנרגיה. על פי החשד, נמרודי העביר למלכה שוחד באמצעות פישר כדי לברר על מה יישאל בחקירתו במסגרת פרשת "אדון האשליות". על פי החשד, כספי הימורים לא חוקיים הולבנו באמצעות רכישת מניות של הכשרה אנרגיה, שנמרודי היה בעל השליטה בה בתקופה הרלבנטית.

 

הכשרה אנרגיה דיווחה אתמול לבורסה כי "עופר נמרודי, יו"ר דירקטוריון החברה ומבעלי השליטה בה, נעצר בחשד למתן שוחד ושיבוש הליכי משפט. הוא שוחרר לביתו למעצר בית בן יומיים. היו"ר מכחיש את החשדות המיוחסים לו. למיטב ידיעת החברה, אין לחשדות קשר לעסקי החברה ולפעילותה".

 

 

 צילום: נמרוד גליקמן, גיל יוחנן, עמית שאבי, אבי רוקח, שאול גולן, צביקה טישלר, ענר גרין, אתר one

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x