$
משפט

איש עסקים שהיה בכיר בענף התקשורת נחקר בפרשת רונאל פישר

במח"ש חוקרים אם איש העסקים המוכר קיבל תמורת כסף מקצין המשטרה ערן מלכה מידע מודיעיני על חקירה אליה הוא קשור

זוהר שחר לוי 19:3104.05.15

איש עסקים שהיה בכיר בענף התקשורת נחקר היום (ב') באזהרה במשרדי מח"ש במסגרת פרשת רונאל פישר בחשד שגם הוא קיבל תמורת כסף מידע מקצין המשטרה לשעבר ערן מלכה בנוגע לחקירה בעניינו. מחר בצהריים הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים.

 

 

איש העסקים המוכר מצטרף לשורה של נחקרים שהגיעו בימים הקרובים וצפויים להגיע כדי להיחקר או למסור גרסה באשר לקשרים שלהם בינם לבין עו"ד פישר לבין קצין המשטרה מלכה.

 

 צילום: אוהד צויגנברג

 

על פי החשד של חוקרי מח"ש, הבכיר לשעבר בעולם התקשורת רצה לקבל מידע מהמשטרה על חקירה הקשורה לעסקה במשק האנרגיה בחברה שהייתה קשורה אליו. באמצעות עו"ד פישר, כך החשד, הוא העביר כספים לקצין המשטרה רונן מלכה כדי לקבל מידע. החקירה שבה התעניין הבכיר לשעבר, שמשמש כיום כנושא משרה בכיר בחברה ציבורית, קשורה לפרשה גדולה של הלבנת הון. באי כוחו של הבכיר לשעבר, עורכי הדין ז'ק חן ומיכל רוזן-עוזר, סירבו להתייחס.

 

גרסתה המפורטת של עדת המדינה שגויסה בתיק, עוזרת ממשרדו של עו"ד פישר, מספקת לחוקרי מח"ש מידע רב המאפשר לזמן לחקירה עדים וחשודים שנחקרו כבר בעבר, עם מעצרו הראשון של פישר ביולי אשתקד, וכן נחקרים חדשים.

 

פרשת רונאל פישר מסתעפת כעת למספר פרשיות קטנות בשיטה דומה ולפיה פישר קיבל מידע מודיעיני ממלכה בנוגע לחקירות משטריות שונות ומסר פרטים לנחקרים ולחשודים פוטנציאלים. המידע הוביל לכך שכמה מהם שכרו את שירותיו ובהמשך הוא הציע להם לסגור את התיק נגדם בתמורה לסכומי כסף שונים, כפי שעלה בתיעוד המצולם של יו"ר ועד נמל אשדוד לשעבר, אלון חסן.

 

בין השאר נחקר ונעצר היום ל-3 ימים שי ברס מנכ"ל נתיבי ישראל לשעבר. ברס חשוד כי שילם שוחד למלכה בתמורה למידע על חקירה נגדו. כן הוארך, ב-4 ימים, מעצרם של 2 אחים, בעלי חברת תשתיות קבלנית, החשודים גם הם בעבירות דומות. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x