$
משפט

פרסום ראשון

חקירת רונאל פישר: ראשי ערים לשעבר צפויים למסור את עדותם בימים הקרובים

מוקדם יותר היום הותר לפרסום שמו של קצין המשטרה החשוד בפרשת רונאל פישר: ערן מלכה, רב פקד בדימוס שהיה חוקר בלהב 433

זוהר שחר לוי 23:1203.05.15

במסגרת התחדשות החקירה בעניינו של עורך הדין רונאל פישר צפויים להגיע בימים הקרובים כמה ראשי ערים לשעבר למסור את עדותם לאחר שהתלוננו נגד פישר. כן ייחקרו גורמים נוספים ששמם נקשר בפרשה בראשיתה.

 

 

מוקדם יותר פורסם כי בית משפט השלום בפתח תקווה התיר לפרסום את שמו ופרטיו של קצין המשטרה לשעבר, חשוד מרכזי בפרשה, החשוד כי הדליף מידע לפישר מחקירות שונות. מעצרם של מלכה ושל פישר הוארך היום, בפעם השנייה, ב-5 ימים נוספים.

 

כמו כן, במסגרת הפרשה נחקרו היום במח"ש חשודים נוספים במעורבות בפרשה ובהם מנכ"ל לשעבר של חברה ממשלתית. הוא נעצר בחשד למתן שוחד ויובא מחר לביהמ"ש השלום בירושלים להארכת מעצרו. פרט אליו צפוי להיחקר בעל שליטה בחברה ציבורית ששמו נקשר בעבר בפרשה אחרת.

 

השופט בית משפט השלום בפתח תקווה נעתר לבקשת מח"ש לחשוף את פרטיו של מלכה, עליהם הוטל צו איסור פרסום לבקשתו עם פרוץ הפרשה ביולי אשתקד.

 

מלכה, שימש כחוקר מוערך בלהב 433, בתפקידו האחרון שימש ראש צוות חקירה ביחידה לפשיעה כלכלית ובעבר היה שותף לחקירות שונות ורגישות הן ביאחב"ל (היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות) וביאח"ה (היחידה הארצית לחקירות הונאה).

 

בשנה שעברה היה מלכה בצוות החקירה של יאל"כ (היחידה הארצית לפשיעה כלכלית) שחשף את השחיתות בנמל אשדוד בה מעורב אלון חסן. חסן, המשמש כמתלונן בפרשת פישר, תיעד את עורך הדין דורש ממנו כספים עבור סגירת התיק.

 

עו"ד רונאל פישר בביהמ"ש בשבוע שעבר עו"ד רונאל פישר בביהמ"ש בשבוע שעבר צילום: זוהר שחר לוי

 

חקירה נוספת בה נטל חלק הייתה פרשת עו"ד רועי בר, המכונה גם פרשת הקבלנים, בה עלה חשד כי בר, ששימש כיועץ משפטי לעיריות שונות קיבל שוחד בטובה לקידום פרויקטים נדל"ניים. גם בר משמש כמתלונן במסגרת פרשה זו לאחר שטען כי פישר הציע לו לסגור את התיק נגדו תמורת 2 מיליון דולר.

 

מוקדם יותר היום, האריך בית משפט השלום בירושלים את מעצרם של פישר ושל מלכה ב-5 ימים נוספים תוך שמצוין כי עדותה של עדת המדינה שגויסה בתיק, עובדת במשרדו של עו"ד פישר, מסייעת לחזק את החשדות בעניינם.

 

נציגת מח"ש אמרה בדיון כי "פוצחה השיטה בה פעלו פישר וקצין המשטרה. מבחינתנו גילינו את האופן בו פעלו ואנו מגדירים זאת כיום שחור.. יש הצדקה למעצר כי לא יעלה על הדעת שקצין בכיר במשטרה שחשוף לחקירה סמויה יקשור קשר עם עו"ד בכיר שאין לו קשר עם המותבים בתיקים וירקמו מזימות על מנת לסחוט".

 

שופטת ביהמ"ש השלום בפתח תקווה, מירב גרינברג, שהתירה הפרסום, ציינה בהחלטה כי "החשדות המיוחסים למלכה חמורים ביותר ונאספו כלפיו ראיות טובות שיש בכוחן ללמד על כך שהגיעה העת להורות על פרסום פרטיו, נוכח שקיפות ההליך השיפוטי ולצורך גילוי עבירות נוספות".

 

סנגורו של מלכה, עו"ד דב גלעד כהן, סירב להגיב.

 

אלון חסן הגיב לטענות בפוסט שהוא העלה לפייסבוק ואמר ש"לפני מספר דקות הותר לפירסום שמו של הקצין שמעורב בסחיטה ובפשעים נוספים בפרשה שלי.שמו הוא רב פקד ערן מלכה.ערן מלכה היה ראש צוות החקירה בפרשה שלנו, זה שאחראי על כל החוקרים והחומרים בחקירה. זה אותו אחד שבחש והדליף חומרים מתוך החקירה וזה אותו אחד שאם הייתי משלם את השוחד היה דואג לסגור את החקירה. נציגת המדינה התבטאה היום בבית המשפט שזהו יום שחור לגורמי עקיפת החוק. אני עובר כבר שנה שלמה שחורה. ערן מלכה מעורב חזק בפרשה שלי ובפרשות רבות נוספות"

 

חסן מביע פליאה בכל ההליך ומחדד ש"מה הערך של חקירה מזוהמת? חקירה שיודעים מה התוצאה שלה? חקירה שמי שמנהל אותה מושחת?חקירה שאם הייתי משלם שוחד היתה נסגרת?חקירה שכבר שנה אין כתב אישום ואפילו אין עדיין כתב חשדות? ושיא החוצפה, שגם אחרי שחשפתי אותה עדיין נחקרתי באותה ״יחידת עלית 433״ אצל החברים של אותו קצין, חבר, הבוס של אותם חוקרים?".

השתתף בהכנת הכתבה: ליאור גוטמן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x