$
משפט

עו"ד רונאל פישר נחקר בחשד לעבירות של תיווך בשוחד; יובא מחר לדיון בהארכת מעצרו

פרט לפישר נעצרו קצין משטרה לשעבר ששמו נאסר לפרסום וחשודה נוספת. מעצרו של הקצין הוארך הערב ב-5 ימים. השלושה קשורים בפרשות אלון חסן ואילון מכלוף

זוהר שחר לוי 20:1029.04.15

שוב בחקירה: עו"ד רונאל פישר נחקר מאז שעות הבוקר במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) במסגרת החקירה המתנהלת נגדו ונגד מעורבים נוספים בחשד לעבירות של תיווך בשוחד. עו"ד פישר יובא מחר (ה') בבוקר לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים.

 

 

הבוקר עצרו חוקרי מח"ש את עו"ד פישר, קצין משטרה לשעבר ששמו אסור בפרסום וחשודה נוספת במעורבות בפרשה.

מעצרו של קצין המשטרה לשעבר המעוקב הפרשת רונאל פישר הוארך הערב ב-5 ימים.

 

במח"ש חוקרים את החשודים בחשד לביצוע עבירות של תיווך לשוחד, שיבוש מהלכי משפט ועבירות מתחום טוהר המידות ומבקשים להאריך את מעצרו של קצין המשטרה לשעבר בבית משפט השלום בירושלים. באשר לפישר ולחשודה הנוספת טרם הוחלט אם לבקש את הארכת מעצרם.

 

עו"ד פישר עודכן בינואר האחרון כי נשקלת העמדתו לדין בכפוף לשימוע בנוגע ל-2 פרשות שונות - פרשת אלון חסן ופרשת אילון מכלוף. עוד צוין כי פרשיות נוספות במסגרת החקירה של מח"ש עדיין נחקרות.

 

מימין: אלון חסן ורונאל פישר מימין: אלון חסן ורונאל פישר

 

במכתב השימוע בעניינו של פישר, נטען כי בתקופה בה העניק פישר שירותים משפטיים לחסן, שכיהן אז כיו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, הוא חשוד כי תיווך בשוחד בכך שקיבל סכום כסף מחסן, וזאת לאחר שיצר בפניו מצג כי בדעתו להעביר את הכסף לידי גורם משטרתי, אשר בכוחו להשפיע על מהלך החקירה של חסן.

 

למרות שהחקירה העלתה שפישר לא התכוון לכאורה לחלוק את כספי השוחד עם אחר, מבחינה משפטית, מתגבשת לכאורה עבירת התיווך לשוחד. חסן, בשיתוף עם מח"ש, תיעד את עו"ד פישר כשהוא מציע לו לכאורה לשלם שוחד בתמורה לסגירת תיק נגדו. חסן, כך לפי התיעוד, העביר לעורך הדין סכום כסף בתמורה לכך ודקות ספורות לאחר מכן נעצר פישר על ידי מח"ש.

 

חשד נוסף: קיבל כסף במזומן מאילון מכלוף

 

בפרשייה השנייה המופיעה במכתב השימוע, נחשד פישר כי קיבל סכום כסף במזומן מאילון מכלוף, הבעלים של מטמנת פסולת באשקלון, אותו ייצג בהליכים משפטיים שהתנהלו בעניינו. גם במקרה הזה, חשוד פישר כי קיבל את הכספים לאחר שיצר מצג כי בדעתו להעבירם לידי שוטר בתמורה לקבלת מידע בעניין תיקי חקירה המתנהלים נגד מכלוף.

 

על פי החשד, עם מסירת סכום של 5,000 שקל התריע רונאל פישר בפני מכלוף כי ביום מסוים עתידים להגיע שוטרים מיחידת להב לביתו על מנת לעוצרו במסגרת חקירה המתנהלת נגדו, והורה לו כי יימנע מללון בביתו ויכבה את הטלפון הנייד. ואכן, בבוקרו של אותו יום הגיעו כוחות משטרה לביתו של מכלוף, אשר לא לן בביתו באותו ערב והיה באותה שעה במלון, ולא מצאו אותו. במעשיו קיבל פישר לכאורה כסף ממכלוף על מנת לתת שוחד וכן עשה לכאורה דבר בכוונה להכשיל הליך שיפוטי.

 

מאז נפתחה החקירה בעניינו של עו"ד פישר ומאז מעצרו, שמר עורך הדין על פרופיל נמוך ואף הודיע כי הוא עוזב את המשרד בו שימש כשותף והעביר את תיקיו לשותפתו - עו"ד רות דוד בלום.

 

בא כוחו של הקצין, עו"ד דב גלעד כהן, סירב להגיב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x