שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

החברה הישראלית שתכננה את תחנות החלפת הסוללה של בטר פלייס - תעשה זאת בסין

זיו אב הנדסה תהיה אחראית על תכנון ואספקה של מערכת החלפת הסוללות המתחברת לאוטובוס בעיר ננג'ינג. עד סוף השנה יפרשו בעיר 7,000 תחנות טעינה והחלפת סוללה לאוטובוסים

תומר הדר 13:5026.04.15

זיו אב הנדסה, החברה שתכננה בזמנו את תחנות ההחלפה של בטר פליס תתכנן מערכות החלפת סוללה עבור רכב חשמלי בעיר ננג'ינג, שבסין.

 

במסגרת זו חתמה החברה על הסכם שיתוף פעולה מול BUSTIL הסינית, זכיינית תשתית הטעינה והחלפת הסוללות בננג'ינג. על פי תכנוני העיר, עד סוף 2015 צפויות להיפרש בננג'ינג 7,000 תחנות טעינה ותחנות החלפת סוללה עבור אוטובוסים ורכב ציבורי. בננג'ינג פועלים אלפי אוטובוסים חשמליים, אך בעיר מעוניינים לייעל את תהליך החלפת הסוללה. במסגרת ההסכם, חברת זיו-אב הנדסה וחברת בוסטיל יפתחו ויספקו במשותף את תחנות החלפת סוללות. חלקה של זיו-אב הנדסה יהיה תכנון ואספקה של מערכת החלפת הסוללות המתחברת לאוטובוס (בין 7 ל-9 סוללות באוטובוס) ושינוע הסוללות אל מערכת הטעינה וממנה. תהליך החלפת הסוללות לאוטובוס יהיה פשוט ויעיל ויארך דקות בודדות.

 

אוטובוס חשמלי מתוצרת BYD אוטובוס חשמלי מתוצרת BYD צילום: אלי מנור

 

ייתכן שגם מוניות יעברו לשיטה זו מאותה סיבה של חיסכון בזמן. בננג'ינג שני מפעלי אוטובוסים חשמליים: האחד הוא מפעל BYD, המייצר 10,000 אוטובוסים חשמליים בשנה. אוטובוסים חשמליים מתוצרתו כבר ניתן למצוא בתל-אביב של חברת דן. ל-BYD 19 מפעלים ברחבי סין, כשהגדול שבהם ממוקם בננג'ינג. המפעל השני מייצר 8,000 אוטובוסים בשנה, מהם 2,000 חשמליים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x