$
משפט

רונאל פישר פנה לביהמ"ש: רוצה לבטל את חיסיון עו"ד-לקוח עם אלון חסן

חסן משמש כעד מדינה נגד פישר, שזומן בינואר לשימוע לפני הגשת כתב אישום בעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט

זוהר שחר לוי ותומר גנון 12:4820.04.15

עו"ד רונאל פישר פנה אתמול (א') לבית המשפט המחוזי בת"א בבקשה שיבטל את חיסיון עו"ד-לקוח עם יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר, אלון חסן, ביחס לדברים ומסמכים שהחליפו ביניהם במהלך 2013-2014.

 

פישר טוען שהדבר דרוש לו: "כדי להתמודד עם שורת הטענות שעלו נגדו". בנוסף מבקש פישר לבטל את חיסיון עו"ד-לקוח גם עם אישתו של חסן, סימה, לה ייעץ בעבר, ועם אילון מכלוף - לקוח נוסף שלו.

 

אלון חסן אלון חסן צילום: עמית שעל

 

פישר זומן בחודש ינואר לפרקליטות לשימוע בטרם הגשת כתב אישום נגדו בעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט. הרקע להחלטת הפרקליטות, הוא חקירה של המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) על כספים שקיבל מלקוחותיו בתמורה להבטחתו להעביר להם מידע רגיש מחקירות ולסגור להם תיקים.

 

חסן משמש כעד מדינה נגד פישר. במסגרת החקירה הוא הקליט וצילם אותו מבקש ממנו סכום של 150 אלף דולר כדי לסגור שתי חקירות תלויות נגדו. ביולי 2014, בהנחיית החוקרים, נפגש חסן עם פישר בקפה גרג באשדוד ומסר לו מזוודה ובה 100 אלף שקלים. פישר נעצר מיד לאחר מכן על ידי החוקרים. על פי הסכם עד המדינה עם חסן, בתמורה לסיוע בחקירה סגרה הפרקליטות נגדו שתי חקירות - פרשת מישוק והחשבונות הפיקטיביים. עם זאת, חסן זומן לשימוע בטרם הגשת כתב אישום לאחר חקירה אחרת שהתנהלה נגדו בפרשת המרמה והסחיטה באיומים בנמל אשדוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x