$
משפט

דנינו: גייסנו 6 עדי מדינה בפרשת השחיתות

מפכ"ל המשטרה סיפר כי החקירה בפרשת השחיתות, שבה מעורבים אנשי ישראל ביתנו וגם ממפלגות אחרות, תסתיים בחודש הבא. "אני לא זוכר תיקים עם שישה עדים. כנראה שיש ראיות". על עתידו: לא פוסל הליכה לפוליטיקה

אילנה קוריאל, ynet 20:0718.04.15
"אני לא זוכר תיקים עם שישה עדי מדינה, כנראה שיש ראיות יש שם". כך התייחס הבוקר (שבת) מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו לפרשת השחיתות החמורה, שבה מעורבים אנשים מישראל ביתנו ואישים נוספים גם ממפלגות אחרות ובכירים בשירות הציבורי.

 

באירוע שבתרבות בבאר שבע סיפר דנינו כי בסך הכול ישנם שישה עדי מדינה בתיק שנחשף בחודש דצמבר האחרון ובמסגרתו מעורבים פוליטיקאים, בהם ח"כ לשעבר פאינה קירשנבאום וגם ארבעה ח"כים שהיו אמורים להיות מוזמנים לחקירה לאחר הבחירות.

 

"אני מעריך שנסיים את החקירה לקראת אמצע או סוף חודש מאי ונעביר את התיק עם המלצותינו. כנראה שיש שם ראיות", אמר דנינו. "הגענו להרבה מאוד חשדות בתחום השוחד וגניבת כספי ציבור. זו לא פרשת ישראל ביתנו אלא פרשת 242. יש שם חשודים לא רק ממפלגת ישראל ביתנו".

 

פאינה קירשנבאום פאינה קירשנבאום צילום: ארז ביטון

 

דנינו התבקש באירוע בבאר שבע להתייחס לאמירתו של ליברמן כי המשטרה היא של "סוטי מין", זכר לגל פרישות של הניצבים שהסתבכות בפרשיות מין. "אני לא שופט אף אחד על דברים שאמר בתקופת בחירות. מוטב שכולנו נזכור את המעמד, התפקיד והאחריות לפני שמוציאים הצהרות".

 

דנינו התייחס גם למה שכרגע מסתמן כפיגוע דריסה, שבו נהרג שלום יוחאי שרקי ז"ל ונפצעה קשה שירה קליין ביום רביעי שעבר. "אפשר לומר היום בצורה מבוססת יותר כי מדובר בפיגוע דריסה", אמר דנינו.

 

המפכ"ל היה אמור לסיים את תפקידו ב-1 במאי, אך ב-ynet פורסם כי כהונתו תוארך למועד קצר לפחות עד להקמת ממשלה חדשה.

 

בשבתרבות התייחס דנינו לעתידו ואמר כי "אני לא פוסל הליכה לפוליטיקה, אבל אני עדיין לא שם". עם זאת, הבהיר דנינו שתפקיד פרקליט המדינה לא מדבר אליו. "זה ממש לא בתוכניות שלי", אמר המפכ"ל.

 

על מינוי המפכ"ל הבא הוא ציין כי "המפכ"ל הבא חייב לבוא משורות המשטרה וצריך להבין למה. היום אני משרת יותר מ-33 שנים במשטרה. כל שנה במשטרה עזרה לי בתפקיד המפכ"ל. אני לא חושב שמפכ"ל זה עוד תפקיד, זה אחד מהתפקידים הקשים ביותר שיש במדינת ישראל. יש לנו בקרב הניצבים, קצינים ומפקדים ראויים ומצויינים לתפקיד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x