$
משפט

פרסום ראשון

דני דנקנר השתחרר מכלא חרמון אחרי פחות מחצי שנה

יו"ר בנק הפועלים לשעבר נידון ל-8 חודשי מאסר בפרשת הבנק הטורקי פוזיטיף. עונשו קוצר בשליש ואף שכבר אמור היה להשתחרר לפני כשבועיים משום שהיה זכאי גם לקיצור מנהלי, הוא נותר בכלא עקב ירידה במצבת האסירים

זוהר שחר לוי 10:0207.04.15

דני דנקנר, יו"ר בנק הפועלים לשעבר, השתחרר הבוקר (ג') מכלא חרמון לאחר שעונשו קוצר בשליש על ידי ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר.  

  

דנקנר, שנידון ל-8 חודשי מאסר במסגרת פרשת הבנק הטורקי פוזיטיף, החל לרצות את עונשו בחודש נובמבר האחרון ובסך הכל שהה בכלא במשך כחצי שנה.

 

דני דנקנר משתחרר מכלא חרמון מלווה בבנותיו דני דנקנר משתחרר מכלא חרמון מלווה בבנותיו צילום: אביהו שפירא

 

אף שכבר אמור היה להשתחרר כבר לפני כשבועיים, במסגרת קיצור מנהלי שהאסירים זכאים לו במידה ויש עודף אסירים, נותר דנקנר במאסר. זאת בשל העובדה שבשב"ס עמדו בתקן האסירים ולכן התבטל הקיצור המנהלי.

 

דנקנר הורשע בפרשת הבנק הטורקי במסגרת הסדר טיעון בעבירות של מרמה והפרת אמונים, פגיעה בניהול תקין של תאגיד וקבלת דבר בתחבולה. בדצמבר 2013 הוא נידון בבית המשפט המחוזי בתל אביב לשנת מאסר בפועל ולקנס של מיליון שקל.

 

עורכי הדין יעקב וינרוט ועמית חדד עורכי הדין יעקב וינרוט ועמית חדד

 

בית המשפט העליון קיבל באופן חלקי את ערעורו על גזר הדין וקיצר את עונשו ל-8 חודשי מאסר. דנקנר, שהיה אמור להיכנס לכלא באוגוסט 2014 החל בסופו של דבר לרצות את עונשו בכלא חרמון רק בחודש נובמבר. במהלך מאסרו הוא אושפז בבית חולים לאחר שחש ברע ובהמשך הוחזר לכלא.

 

לאחרונה ביקשו עוה"ד יעקב וינרוט, עמית חדד, שני אילוז ואושר רובינגר לשחררו שחרור מוקדם, לאחר ריצוי שני שלישים מעונשו. ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר קיבלה את הבקשה והחליטה על קיצור שליש מעונשו שעמד על 8 חודשי מאסר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x