$
בארץ

בלחץ אמריקאי: סודהסטרים שינתה את התווית על מוצריה ל"מיוצר בגדה המערבית"

קואליציה של ארגוני זכויות אדם בארה"ב התלוננה במשרד המשפטים במדינת אורגון כי סודהסטרים מפרה את חוקי הסחר ההוגן בכך שהיא מתייגת מוצרים מהמפעל במעלה אדומים שבשטחים כ"מיוצרים בישראל". בתגובה שינתה החברה את הכיתוב לכל מוצריה בחנויות באורגון

שירות כלכליסט 14:0306.04.15

סודהסטרים שינתה את התוויות על מוצריה המיוצרים במעלה אדומים, ועתה כתוב עליהן "מיוצר בגדה המערבית", זאת בעקבות תלונות שהגישה קואליציה של ארגוני זכויות אדם בארה"ב.

 

 

התלונה הוגשה למשרד המשפטים במדינת אורגון במאי 2014, ובה נאמר שסודהסטרים מפרה את חוקי הסחר ההוגן בכך שהיא מתייגת את המוצרים המיוצרים במעלה אדומים, הנמצאת מעבר לקו הירוק, כ"מיוצרים בישראל". לפי חוקי הסחר ההוגן של אורגון, לחברות אסור לפרסם מידע שגוי על האריזות.

 

הפגנה פרו-פלסטינית ליד חנות סודהסטרים בברייטו, אנגליה (ארכיון) הפגנה פרו-פלסטינית ליד חנות סודהסטרים בברייטו, אנגליה (ארכיון)

  

באיחוד האירופי החלו לתייג לאחרונה מוצרים המיוצרים בשטחים כמיוצרים בגדה המערבית.

 

המפעל השנוי במחלוקת של סודהסטרים במעלה אדומים מתוכנן לעבור ללהבים בהמשך השנה. מהחברה נמסר כי המעבר נובע מסיבות "מסחריות בלבד", ואינו קשור ללחץ המופעל עליה מארגונים פרו-פלסטינים.

 

סודהסטרים סיימה את 2014 עם הכנסות של 511.8 מיליון דולר, בהתאם לציפיות. הרווח התפעולי תזרימי בסיכום השנה עמד על 27.9 מיליון דולר לעומת 42 מיליון דולר בשנת 2013. את הרבעון הרביעי סיכמה החברה עם הכנסות של 126.5 מיליון דולר לעומת 168.1 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2013. הרווח התפעולי התזרימי הסתכם ב-16.7 מיליון דולר לעומת 5.9 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

מחברת סודהסטרים נמסר ל"כלכליסט": "אין שום קשר בין פעילות החברה לבין קבוצות לחץ כאלו או אחרות. החברה מסמנת את מוצריה בהתאם לדרישות החוקיות המקומיות בכל טריטוריה בה היא פועלת".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x