$
משפט

"אני לא מסוגל יותר ככה, כבודה"

עדותו של ראש לשכת עורכי הדין דורון ברזילי על תפקודה הלקוי, לטענתו, של מנכ"לית המכון להשתלמות עורכי דין, היתה ההצגה המשפטית הטובה בעיר. למרבה הצער, היא לא הוסיפה כבוד לאיש מהצדדים

משה גורלי 08:2506.04.15

"היא פשוט מכשילה את הפעילות. הדבר האחרון שאני צריך עכשיו לפני הבחירות זה לריב עם מנכ"לית המכון להשתלמות. אני לא צריך את זה, אבל הגיעו מים עד נפש". כך זעק ראש לשכת עורכי הדין דורון ברזילי במהלך עדותו בשבוע שעבר בבית הדין לעבודה בתל אביב, במסגרת התביעה של מנכ"לית המכון עו"ד מירי חדד נגד הדחתה בידי ברזילי, שבכובעו הנוסף הוא גם יו"ר דירקטוריון המכון. ברזילי היה נרגש ודרמטי. הוא התפוצץ נוכח האפשרות שחדד הקליטה אותו, וגרר לדיון את היו"רים הקודמים של המכון, עו"ד יוסי מנדלסון ועו"ד ארנה לין.

 

ללא ספק זו היתה ההצגה המשפטית הטובה בעיר. שורש הסכסוך המדמם הוא ברצונו של ברזילי לכפות על המכון ימי עיון ללא תשלום. "חשבנו שככל שנחשוף את המכון, נגדיל את המוניטין של המותג ונגביר את הרשמת עורכי הדין להשתלמויות". וגם, כמובן, הפצת התורה והידע. "מה עשיתי, במה עוויתי, במה פשעתי שאני רוצה להגיע לכל עורך דין בכל רחבי הארץ?", זעק ברזילי ברצף של שאלות רטוריות. חדד, לפי ברזילי, עשתה הכל כדי להכשיל: "התחננתי. ביקשתי כמה פעמים, 'תבדקי כמה זה עולה'. הקזתי דם והיא הביאה דברים הזויים. בכל דבר היא מחפשת את חצי הכוס הריקה. את השלילי. אני רוצה להראות לציבור את הנפח של המכון, את העוצמה, ואין תוכנית. אין כלום. המכון מאבד מוניטין".

 

עד שברזילי הגיע למכון, נהנתה חדד מאמון מלא של קודמיו. ברזילי הטיל פצצה בעדותו כשסיפר כיצד הצליח לשכנע אף אותם במחדליה של חדד. "יוסי (מנדלסון) וארנה (לין) התקשרו ורצו שאפגש איתם. תיארתי לעצמי שרוצים לדבר על מירי", העיד ברזילי. "הם אמרו לי, 'דורון, אנחנו חברים שלך ושל מירי, ספר מה קרה'. סיפרתי להם באמת טיפה מכל מיני דברים שקורים. יוסי מנדלסון אמר לי, גם ארנה אמרה, 'שכנעת אותנו. אנחנו הולכים צעד אחורה'".

 

מירי חדד. "מאמץ מיוחד" מירי חדד. "מאמץ מיוחד" צילום: אוראל כהן

 

אלא שהעובדות מספרות סיפור שונה. לאחר הפגישה כתבו מנדלסון ולין מכתבי המלצה חמים לחדד, ואף חתמו על תצהירים שיסייעו לה בבית הדין. לין: "החלטת הפיטורים שנמסרה לעיוני הפתיעה אותי כי האמור בה אינו תואם את היכרותי עם עו"ד חדד". מנדלסון כתב בתצהירו: "חדד תפקדה כמנכ"לית מצוינת. ניהלה את המכון בכישרון רב, במקצועיות, ביעילות, במסירות ובאחריות". באת כוחה של חדד, עו"ד שלומית גוטרמן־כספי, ביקשה מברזילי להתייחס לסתירה בין התצהירים לבין הדיווח שלו על תוצאות הפגישה עם השניים. "תזמיני אותם לעדות ותראי שיגידו את זה מילה במילה", התעקש ברזילי על הדברים שלכאורה שמע מהשניים. "אתה ויתרת עליהם כעדים", הטיחה בו גוטרמן־כספי. "ויתרתי על העדות מבחינת כבודם", השיב ברזילי. לין ומנדלסון מסרו בתגובה שהפגישה שתיאר ברזילי היתה חסויה.

 

ברזילי. "היא הקליטה אותי? אני אגיש תלונה ללשכת עורכי הדין. אסור להקליט עורך דין. מירי, תתביישי לך! אין לי אמון בך. כבודה, זה או אני או היא. תחליטו" ברזילי. "היא הקליטה אותי? אני אגיש תלונה ללשכת עורכי הדין. אסור להקליט עורך דין. מירי, תתביישי לך! אין לי אמון בך. כבודה, זה או אני או היא. תחליטו" צילום: בועז אופנהיים

 

ובכל זאת מדוע מפליגים השניים בשבחי חדד ואילו ברזילי מתמקד בגינויה? "קטונתי לפרש ממה הם היו מרוצים. אני לא הייתי מרוצה", אמר ברזילי, ולא חסך שבטו גם מקודמיו. "הגעתי למכון וביקשתי דבר פשוט: - דו"ח ביצוע, ואת תקציב 2013 כדי ללמוד מה היה. והנה, אין תקציב והמכון נותן לחדד משכורת 13. זו השחיתות". מנדלסון דווקא נימק: "עבור מאמץ מיוחד ושעות עבודה רבות שלהן נדרשה בכנסים בסופי שבוע ושדרשו את נוכחותה, סיכמנו, עו"ד לין ואנוכי, על תשלום משכורת 13 לעו"ד חדד".

 

בדצמבר האחרון התקיימה באילת פגישה טעונה במיוחד בין היו"ר למנכ"לית. גוטרמן־כספי הקריאה מהדף דברים שאמר אז ברזילי: "סיימנו פה היום ואני רוצה לחשוב מה אני עושה בעניין. מיציתי את הפרק הזה בחיי". "יש לך הקלטה?!", נזעקו פרקליטיו של ברזילי, עורכי הדין סיגל פעיל וזוהר גיבס. גוטרמן־כספי התחמקה. אולי הקלטה, אולי רק תרשומת שערכה חדד. ברזילי ניצל את ההזדמנות להעלות את הטונים הקורבניים: "היא הקליטה אותי? אני אגיש תלונה ללשכה. מירי, תתביישי לך! אין לי אמון. אני לא מסוגל יותר. אני לא יכול ככה, כבודה. זה או אני או היא. תחליטו".

עו"ד גוטרמן־כספי בתגובה: "עו"ד חדד מנהלת את המכון יותר מעשור במקצועיות ולשביעות רצונם המלאה של יו"רי המכון, המרכזים האקדמיים והמרצים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x