$
משפט

שרי אריסון תובעת 20 מיליון שקל מבני משפחת דנקנר

הגישה את התביעה בעקבות סכסוך עם כרמל כימיקלים, שבבעלות חלק מבני משפחת דנקנר, על קרקע של 80 דונם בעתלית שעליה נמצא מפעל חברת המלח

תומר גנון 20:0823.03.15

חברת אריסון השקעות שבשליטת אשת העסקים שרי אריסון, הגישה היום (ב') לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בהיקף של 20 מיליון שקל נגד משפחת דנקנר, יורשיהם וחברות פרטיות שבשליטתם. רשימת הנתבעים עומדת על 23, והיא כוללת בין היתר את דני, אלון, גד, רון, גיל, דניאלה, ירדן, שמואל, דור, מיכל ז'נט ולאה דנקנר; יורשי דוד ורוזה דנקנר; וכן את החברות שמדר, ד.ש.ד, דנרן ואינטקט.

 

שרי אריסון ודני דנקנר שרי אריסון ודני דנקנר צילום: סיון פרג'

 

במרכז התביעה עומד סכסוך על קרקע בהיקף של כ־80 דונם בעתלית שעליה מצוי מפעל חברת המלח. ב־2007 רכשה אריסון ממשפחת דנקנר את מניותיהם בחברת תעשיות המלח שבבעלותה הקרקע המדוברת.

 

על פי כתב התביעה, בחוזה המכירה התחייבו בני משפחת דנקנר כי אין כל הליכים משפטיים מהותיים נגד חברת המלח, לרבות נסיבות שבהן עשויה החברה להיות מעורבת בהליכים כאלה. "לדאבון הלב", נטען בכתב התביעה שהוגש באמצעות משרד גורניצקי ושות', "זמן מה לאחר חתימת ההסכם נודע לתובעת, להפתעתה, כי חברת כרמל כימיקלים (חברה הנשלטת על פי התביעה על ידי חלק מבני משפחת דנקנר, ת.ג), מתיימרת לגזול קרקעות השייכות לחברה הבת מלח הארץ עתלית. כרמל טוענת כי היא בעלת זכויות במקרקעין בעתלית בשטח של עשרות רבות של דונמים".

 

לפי התביעה, הניסיונות לפתור את המחלוקת בין אריסון לדקנרים בנוגע לקרקע כשלו, ולפני כשבועיים הגישה חברת המלח עתלית תביעה נגד כרמל לבית המשפט המחוזי בחיפה. בתביעה זו התבקש בית המשפט לקבוע כי מלח הארץ היא בעלת הזכויות בקרקע בעתלית בהתאם לחוזי החכירה עם המדינה. בתביעה שהוגשה אתמול בתל אביב טוענת אריסון כי עצם טענת כרמל לזכויות בקרקע שעליה עומד מפעל המלח בעתלית, יוצרת הפרה של הסכם המכירה של הדנקנרים. טרם הוגש כתב הגנה מטעם מי ממשפחת דנקנר. בקבוצת אריסון סירבו להתייחס לתביעה.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x