$
משפט

אחרי ברמלי: בכירה נוספת בקלע נחקרה ברשות ני"ע

סיון ציבולסקי, מנהלת קשרי לקוחות, תוחקרה על עבירות מרמה בקרן. החשד העיקרי: כספי המשקיעים שימשו בעצם להשקעות פרטיות

תומר גנון 07:4222.03.15

סיון ציבולסקי, מנהלת קשרי לקוחות בקרן ההשקעות קלע, המוחזקת על ידי קבוצת רוביקון שבשליטת אמיר ברמלי, נחקרה בסוף השבוע ברשות ני"ע בנוגע לעבירות מרמה לכאורה שבוצעו בקרן. זאת לאחר שביום רביעי נעצר ברמלי על ידי חוקרי הרשות, בחשד לביצוע עבירות מרמה, גיוס הון ללא תשקיף, מסירת פרטים מטעים לרשות והלבנת הון. ברמלי צפוי לשהות עד יום שלישי במעצר בית, לאחר שהפקיד ערבות בנקאית של 1.7 מיליון שקלים ונאסר עליו לצאת מהארץ.

 

 

 

על פי ממצאי חקירת הרשות, בשנים 2014-2012 גייסה קלע ממאות משקיעים מאות מיליוני שקלים באמצעות הנפקת אג"ח, ותוך הבטחה לתשואות גבוהות של 6%-10% ‑ ללא פרסום תשקיף, כמתחייב בחוק. עוד נמצא כי החברה מסרה פרטים לא נכונים בנוגע לזהות המשקיעים, מספרם והיקף השקעתם. החשד המרכזי נגד קלע הוא יצירת מצגי שווא בפני המשקיעים, שלפיהם החברה תשתמש בכספים לצורך הלוואות לזמן קצר לחברות ישראליות, כשבפועל שימשו מרבית הכספים להשקעות פרטיות. ברמלי, המיוצג על ידי עו"ד נוית נגב ואיריס ניב־סבאג, דחה בחקירה את החשדות המיוחסים לו.

 

 

אמיר ברמלי אמיר ברמלי

 

מקבוצת רוביקון נמסר: "ברמלי מכחיש את החשדות כלפיו, ומשתף פעולה עם הרשות כדי להביא לסיום החקירה. אף שקרן קלע אינה פועלת תחת פיקוח הרשות, ברמלי יזם לפני למעלה משנה פנייה לרשות ופתח בהליך פרה רולינג מולה".

 

מעו"ד רותי ליטבק, המייצגת את ציבולסקי, לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x