$
בארץ

נחתם הסכם עם הדואר: המדינה תעביר חצי מיליארד שקל למימון פרישת עובדים

משרד האוצר סיכם עם דואר ישראל כי הסכום יממן את פרישת 650 עובדים קבועים. הדואר יעביר למדינה בתמורה נכסים בשווי 100 מיליון שקל שאינם בשימוש

אופיר דור 10:1119.03.15

המדינה תעביר חצי מיליארד שקל לחברת דואר ישראל למימון פרישת 650 עובדים קבועים במסגרת תוכנית ההבראה. כך סוכם אמש (ד') במסגרת הסדר המימון בין משרד האוצר לבין חברת דואר ישראל. ההסדר עדיין דורש את אישור ועדת הכספים של הכנסת.

במסגרת תוכנית ההבראה בדואר אמורים לפרוש 1,200 עובדים. אולם הסיכום הוא שחברת הדואר תממן את פרישת העובדים הארעיים - והמדינה את הוצאות הפרישה של העובדים הקבועים. הסכם המימון הושג על רקע הדיון הצפוי ביום ראשון בבית המשפט בעתירה שהגישו מחזיקי האג"ח של הדואר נגד החברה והמדינה. המדינה התחייבה לסיים את גיבוש הסדר המימון עד לדיון.

 

הפגנת עובדי הדואר (ארכיון) הפגנת עובדי הדואר (ארכיון) צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

 

במסגרת תוכנית המימון נקבע כי הדואר יעביר למדינה נכסים שאינם בשימוש בשווי של 100 מיליון שקל. בנוסף נקבע כי עד סוף 2016 ימכרו 20% ממניות הדואר למשקיע פרטי.

 

החתימה על הסכם המימון בעצם מסיימת סופית את גיבוש תוכנית ההבראה בדואר. היום (חמישי) יובא לאישור הדירקטוריון בדואר מינויו של מנכ"ל מכון התקנים דני גולדשטיין לתפקיד מנכ"ל הדואר.

 

גולדשטיין יהיה האיש שיצטרך ליישם את תוכנית ההבראה שכוללת שינויים מהותיים בדרך פעולת הדואר כולל מעבר ליומיים וחצי של חלוקת דואר בשבוע במקום חמישה והפעלת הסניפים עד 20:00 בערב שלוש פעמים בשבוע. תוכנית ההבראה נועדה להציל את הדואר מקריסה פיננסית אך גם להביא לשיפור השירות שנותנת החברה שהתדרדר לתהומות בשנים האחרונות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x