$
בחירות 2015

השופט סלים ג'ובראן קבע: אסור לאמנים להשתתף בעצרת הימין

יו"ר ועדת הבחירות הגדיר את העצרת כאירוע של תעמולת הבחירות, בעקבות עתירת המחנה הציוני. עם זאת השופט ג'ובראן לא אסר על שידור העצרת

אורי תובל 18:0315.03.15
יו"ר ועדת הבחירות השופט סלים ג'ובראן קבע כי עצרת הימין הערב בכיכר רבין היא אירוע של תעמולת בחירות ולכן אסור לאמנים להופיע בו. השופט ג'ובראן לא אסר על שידורה.

 

בעצרת שתחל בשעה 19:00 צפויים לנאום ראשי מפלגות הימין ובהם ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, יו"ר יחד אלי ישי, ח"כ איילת שקד, מועמד רשימת הליכוד לכנסת הבאה בני בגין ואחרים.

 

מרצ המחנה הציוני עתרו הבוקר לוועדת הבחירות בטענה שזהו אירוע פוליטי המהווה תעמולת בחירות שאסור בשידור. ג'ובראן קיבל את העתירה רק לגבי האמנים ואסר כאמור עליהם להשתתף בעצרת.

 

בוועדת הבחירות נמסר ל"כלכליסט" כי השופט גובראן לא אסר על שידור האירוע וכי אם יש למחנה הציוני השגות על ההחלטה עליו לעתור שוב. במחנה הציוני ציינו שכך יעשו.

 

הפגנה בכיכר רבין (ארכיון) הפגנה בכיכר רבין (ארכיון) צילום: אי פי איי

 

מזכ"ל מרצ, דרור מורג, מסר בעקבות ההחלטה: "אנו מביעים סיפוק מהחלטת השופט ג'ובראן. מנענו שימוש פסול בכספי ציבור לצורך תעמולה מפלגתית. כפי שלא סביר שעיריית תל אביב תממן עצרת פוליטית של השמאל, כך גם המועצה האזורית הר חברון לא יכולה למממן עצרת של ביבי, בנט ומרזל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x