$
בחירות 2015

בחירות 2015

נתניהו מודה: "לא עשינו מספיק" בנוגע למחירי הדירות

כך אמר רה"מ בראיון לערוץ 2; בתשובה לשאלה לגבי תוצאות הסקרים, לפיהם המחנה הציוני מוביל על הליכוד בבחירות בשבוע הבא, אמר כי "בהחלט יש סכנה" שלא יהיה ראש הממשלה הבא

רוני זינגר 20:0312.03.15

"בהחלט יש סכנה כזאת", כך מודה ראש הממשלה בנימין נתניהו בראיון ששודר הערב (ה') בחדשות ערוץ 2 - זאת בתשובה לשאלה לגבי תוצאות הסקרים, לפיהם המחנה הציוני מוביל על הליכוד בבחירות שיתקיימו בשבוע הבא, ולפיכך יש אפשרות שלא יכהן כראש הממשלה. לדבריו, "לא אהיה ראש ממשלה ברוטציה" בממשלה עם יצחק הרצוג, ואמר כי "צריך למנוע את זה". נתניהו גם לקח אחריות על חלקו בעליית מחירי הדירות בישראל.

 

 

 

עם זאת, הוא סבור כי מרבית הבוחרים מעוניינים בו כראש הממשלה, אך ההצבעה למפלגות ימין אחרות יכולה למנוע את בחירתו לתפקיד. הוא האשים ממשלות אירופאיות במעורבות בבחירות מתוך רצון לחזק את השמאל ואת "הקול הערבי". נתניהו הכחיש כי בכוונתו לעזוב את הליכוד אם יפסיד בבחירות, ואמר כי הוא "עוסק בניצחון".

 

"להציף את המדינה בדירות"

 

נתניהו התייחס לחלקה של ממשלתו בעליית מחירי הדיור ואמר כי "אני חושב ששורה של ממשלות היו אחראיות, אבל לוקח אחריות על החלק שלי. עשינו הרבה מאוד דברים, אבל בזה לא עשינו מספיק ויש לנו בפירוש צורך לתקן את זה". הוא אמר כי הוא מעוניין "להציף את המדינה בדירות. אני הולך להתמקד בזה".

 

"אני פוגש משפחות של זוגות צעירים והם בצדק רוצים לקנות דירה במחיר סביר", אמר נתניהו, "התחלנו תהליכים ואני רוצה להשלים אותם. נפעל לבניית 100 אלף דירות באיזורי המרכז כשנפנה את מחנות צה"ל דרומה, ניתן הלוואת לזוגות צעירים, זו משימה שאין צודקת ממנה. עשינו דברים עצומים בכלכלה, אנחנו יכולים לעשות את זה". ראש הממשלה אמר גם כי "אני מבין את התסכול של הציבור, זו טענה אמיתית שצריך לתת לה מענה אמיתי".

 

רה"מ נתניהו רה"מ נתניהו צילום: בלומברג

 

נתניהו נשאל על הסרטון שבו התגאה הליכוד על פירוק ועדי העובדים החזקים במשק והשוואתם לחמאס, סרטון עליו הליכוד כבר התנצל,  ואמר כי "אני לוקח אחריות על הסרטון. כשזה פורסם אמרתי 'תסירו את זה מיד' והבעתי התנצלות. אנחנו מכבדים כל אדם עובד בישראל והתנצלתי בפני כל מי שנפגע. יש כאן טעות אומללה כי אנחנו דווקא פעלנו לעזור לעובדים העלנו את שכר המינימום, הגדלנו לעובדי קבלן משכורות, הוספנו מס הכנסה שלילי. הליכוד ממשיך בדרך כלכלית חברתית".

 

עוד אמר נתניהו כי הוא מקווה שראש מפלגת כולנו, משה כחלון "לא יאבד את דרכו וילך עם הרצוג. אנשים שמצביעים לו צריכים לקחת בחשבון שזה יקרה".

 

נתניהו נשאל באשר לתנאי שהציב בפני ערוץ 10, ולפיו לא יתראיין לעיתונאי רביב דרוקר, וענה כי "אני מקבל הרבה פניות לראיונות ואני לא חייב לענות לכל אחד". המראיינת יונית לוי שאלה האם "אתה מעניש אדם שעושה עליך תחקירים?", ונתניהו שוב השיב כי "אני לא חייב לענות לפניות של כולם".

 

בהמשך התראיין הרצוג ואמר כי אינו מתכוון לעשות רוטציה עם נתניהו "אלא להחליף אותו". לדבריו, "בתקופת נתניהו ירושלים נחלשה וניזוקה. נתניהו חילק את ישראל, שלא יטיף לי מוסר" - זאת בתשובה לשאלה האם יתמוך בהקמת בירה פלסטינית במזרח ירושלים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x