$
בחירות 2015

בחירות 2015

נתניהו: "הוצאנו אנשים לעבודה - זה הציל את הכלכלה"

ראש הממשלה בכנס פעילים בנתניה: "לקחנו כלכלה של הוצאה ממשלתית ענקית וריסנו את זה". לדבריו, "פעם היה בלתי אפשרי להוציא חופן דולרים. יום אחד ביטלתי את זה"

רוני זינגר 20:3311.03.15

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף הערב בכנס פעילים בצלון פארק בנתניה - בו אירע פיגוע קשה בפסח 2002 - ולראשונה הגיב לטענות כי לא עשה די בתחום הכלכלי.  

 

נתניהו התייחס לשתי טלטלות עמן מדינת ישראל היתה צריכה להתמודד בשש השנים האחרונות - מדינית-ביטחונית וכלכלית. באשר לטלטלה הכלכלית אמר כי זו "כמעט הביאה לקריסת כלכלות שלמות באירופה. כל העולם טולטל. אנחנו צלחנו אותה בהצלחה יתרה. ישראל כמו פלא כלכלי והיא צומחת, והאבטלה נמוכה ביותר מזה עשרות שנים. הסיבה היא פשוטה: הנחנו את היסודות לכלכלה חופשית, איתנה, תחרותית, אנחנו משנים את פני המדינה. אני שומע מיריבינו כל הזמן "לא עשיתם כלום". יש רפורמה אחת שלא עשינו? יש שינוי אחד שהם עשו? אנחנו לקחנו את הכלכלה הכפותה הזו שנשלטה על ידי הממשלה, ופתחנו אותה.

 

בנימין נתניהו בכנס בנתניה בנימין נתניהו בכנס בנתניה צילום: שאול גולן

 

"פעם היה בלתי אפשרי להוציא חופן דולרים. היתה פה מדינת עולם שלישי, אי אפשר היה להכניס ולהוציא כסף. יום אחד ביטלתי את זה. לקחנו כלכלה של הוצאה ממשלתית ענקית וריסנו את זה, ונתנו הורדת מסים. הורדנו את שיעורי המס ותקבולי המסים עלו - הליכוד עשה את זה, לא אף אחד אחר. אמרנו לאנשים ביושר - צאו לעבוד. לכו לעבוד, לא לחיות מקצבאות ילדים. זה היה קשה פוליטית אבל זה הציל את הכלכלה. אני שמח לראות את הציבור החרדי הולך לעבוד. ביצענו רפורמת שמים פתוחים, עשינו רפורמה בסלולרי, פתחנו את יבוא הדלק לתחרות".

 

לדברי נתניהו, "יש עוד אתגרים. אבל עשינו והצמחנו את העץ, אנחנו מצמיחים את הפירות שכולם יודעים לקטוף. המבחן האמיתי הוא לדעת להצמיח את העץ הכלכלי ורק אנחנו יודעים לעשות את זה. איך הם יכולים לומר שלא עשינו ולא חידשנו? בשמאל התפישה היא שלא משנה מה עשיתי - אם לא פינית לא עשית. אנחנו מניחים כבישים ורכבות וגשרים ומחלפים אבל לא פינית- לא עשית…בנינו בית ספר לרפואה בצפת, הבאנו את בסיסי צה"ל לדרום, הופכים את באר שבע לקריית סייבר….36 רפורמות, פעמיים ח"י ל"ו רפורמות!".

 

באשר לטלטלה המדינית אמר נתניהו: "זו טלטלה אזורית שמזעזעת את מדינות האזור, מדינות קורסות. ולתוך הסדקים נכנס האיסלאם הקיצוני ושוטף אותם לכל עבר. ניגוד למדינות אחרות הצלחנו לשמור על ביטחוננו כי המדיניות שלנו מאוד נחושה". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x