שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בחירות 2015

המגזר העצמאי נגד הקמפיין של בנט: "דבריו הם עיוות גס של המציאות"

יו"ר לשכת יועצי המס מבקר את דבריו של נפתלי בנט כי יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, מדבר על עסקים קטנים רק עכשיו - רגע לפני הבחירות: "משרד האוצר והעומד בראשו פתחו בפנינו את הדלת ופעלו באופן אקטיבי לשיפור מצבנו. בנט רק הבטיח שייפגש אבל לא התפנה אלינו"

רוני זינגר 14:0809.03.15

"הדברים שאומר בנט הם פשוט עיוות גס של המציאות, אין בינם לבין מה שקרה בפועל בהתנהלות מול העסקים העצמאיים שום קשר", כך אמר ירון גינדי יו״ר לשכת יועצי המס, בתגובה על הביקורת שמטיח יו״ר הבית היהודי נפתלי בנט ביו״ר יש עתיד יאיר לפיד, וזאת בנוגע לטיפול במגזר העסקי בדגש על העסקים הקטנים והבינוניים.

 

גינדי פירסם היום גילוי דעת באשר לסרטון ובו הוא אומר כי "הופתענו לראות את הקמפיין של בנט. משרד האוצר והעומד בראשו פתחו בפנינו את הדלת, הקשיבו לדברינו בדבר המצוקות היומיומיות של העסקים, שיתפו אותנו בתהליכי קבלת ההחלטות ופעלו באופן אקטיבי לשיפור מצבם".

 

 

בשיחה עם כלכליסט אמר גינדי כי "בכל פעם שהייתי צריך אוזן קשבת דלתות משרד האוצר היו פתוחות בפנינו. לפיד נפגש איתנו כשביקשנו, הקשיב לנו וטיפל במה שאפשר. בנט הבטיח שייפגש, הבטיח שיטפל כשהתלוננתי על הבירוקרטיה של המשרד שלו, על זה שהפקחים שלו מקשים על העסקים הקטנים, אבל בפועל הוא לא התפנה אלינו״.

 

גינדי טוען כי על אף הטענה של בנט כאילו הוא קידם את דמי האבטלה לעצמאיים, הרי שהיה זה ארגון לה״ב של העצמאיים שעשה זו ביחד עם משרד האוצר - "ההצעה שבנט קידם לא היתה מקובלת עלינו, והצעה אחרת טובה יותר, התחילה להיות מקודמת עם האוצר לפני הבחירות״. גינדי מדגיש כי ״אין לי דבר וחצי דבר עם לפיד ואינני שייך בשום דרך למפלגתו אני מייצג רק את הציבור שלי, וכששמעתי את הדברים אמרתי שאני חייב לומר את האמת. האמת היא שבנט הקשיב אולי, אבל לא עשה, ולפיד ניסה לסייע״.

 

נפתלי בנט נפתלי בנט צילום: אוראל כהן

 

בסרטון ששיחרר בנט, הוא טוען כלפי לפיד כי רק כעת, רגע לפני הבחירות הוא מדבר על עסקים קטנים, וזוקף לזכותו את העשייה בשנתיים האחרונות עבור המגזר הזה. ״המבחן הוא לא בסיסמאות אלא במעשים״, אומר בנט בסרטון. אלא שבכירים שביקשו להישאר בעילום שם מותחים, לצד גינדי, ביקורת נוקבת על הסרטון של בנט. ״אני נצמד לעובדות והעובדה היא שמשרד הכלכלה לא היה כתובת עבור המגזר העסקי. כל הסקטור עבד מול משרד האוצר - או מול לפיד. התעשייה והעסקים הקטנים לא עמדו בראש מעייניו של משרד הכלכלה. הקרן להלוואות לעסקים קטנים ובינוניים שבנט מדבר עליה הוקמה בכלל על ידי החשב הכללי באוצר״.

 

גינדי מבקש לציין שדווקא מול נציג אחר של הבית היהודי, יו״ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי, כן היה לו קשר ישיר - ״והוא קידם עבורנו דברים. אבל זה לחלוטין לא מה שאני יכול לומר על ראש מפלגתו״. ואילו אחד הגורמים הבכירים בתחום מוסיף ״השורה התחתונה היא שלפיד היה יותר זמין עבורנו. הוא ידע לומר לנו מה הוא יכול לעשות עבורנו ומה לא. בנט לא היה שם בשבילנו, אבל זה לא אומר שהוא לא עשה. הוא אכן עשה אבל להגיד שלפיד לא עסק בנושא זה לחטוא לאמת״.

 

ואילו לפיד עצמו התייחס הבוקר בעקיפין לדברי בנט ורק אמר ״בימים האחרונים יש קמפיין חסר תקדים של השמצות נגדנו ונגד יש עתיד מכל המפלגות. מימין ומשמאל״ והוסיף כי ״לא אגרר להשמצות״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x