$
משפט

חשד: עו"ד פיצל 6 דירות ל-25 והעלים הכנסות של מיליון שקל

חקירה סמויה העלתה כי יוסף מימון שכר בניין שלם בר"ג, פיצל את הדירות והשכיר אותן בכ-2,200 שקל לחודש בממוצע. הוא דיווח על הכנסות מ-12 דירות בלבד ובסכום הנמוך מזה שקיבל בפועל מן הדיירים

שירות כלכליסט 14:4208.03.15

הותר לפרסום: עו"ד יוסף מימון (36) מפתח תקווה חשוד בהעלמת כמיליון שקל מהשכרת דירות שפיצל בניגוד לחוק. מימון נעצר לפני כחודש על יחידת החקירות של מס הכנסה תל-אביב ושוחרר בערבות בתנאים מגבילים על ידי בית משפט השלום.

 

דירה מפוצלת (ארכיון) דירה מפוצלת (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

מימון נעצר לאחר חקירה סמויה שממנה עלה כי שכר בניין שלם ברחוב אבא הלל ברמת-גן בו 6 דירות, שאותן פיצל ל-25 דירות והשכיר אותן בכ-2,200 שקל לחודש בממוצע עבור כל דירה. על פי החשד, מימון דיווח על חלק הכנסותיו מ-12 דירות בלבד ובסכום הנמוך מזה שקיבל בפועל מן הדיירים. לטענת רשות המסים, על פי הראיות שנמצאו עד כה, מימון חשוד כי פעל בדרך זו מאז שנת 2009 במהלכן העלים סכום שבין 300-400 אלף שקלים מהכנסתו מדי שנה ובסך הכל, כמיליון שקל בתקופה של שלוש שנים. בנוסף, על מנת להרחיק את עצמו מהעבירות, רשם מימון את חיוב הארנונה על שם חמו.

 

בחקירתו טען מימון כי מתוך דמי השכירות שקיבל, הוא משלם כ-40% לבעלי הדירות. בנוסף טען כי היו לו הוצאות כגון חשמל וארנונה שהפחיתו מהכנסתו ועל כן דיווח רק על חלק מהכנסתו; ברשות המסים טוענים כי מאחר והוא בחר במסלול מיסוי השכרת דירות של 10% מס (בו אחוז המיסוי נמוך יותר ממס שולי אך לא ניתן לקזז בו הוצאות או פחת), היה עליו לדווח על מלוא ההכנסות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x