$
בחירות 2015

בחירות 2015

סרטון הליכוד השווה בין עובדים למחבלים; ניסנקורן: "חציית קו אדום"

בסרטון נראה "מעגל תמיכה" של אנשים שלכאורה נפגעו ממדיניות הליכוד, בהם עובדי נמל, רשות השידור וחברת סלולר, וכן מחבל חמאס; בליכוד התנצלו ואמרו כי הסרטון "נעשה בהומור לרגל חג הפורים"

רוני זינגר ומיקי פלד 22:2005.03.15
סרטון התעמולה שהוציא הערב (ה') הליכוד, ובו השוואה בין עובדי ועדים לפעיל חמאס, ממשיך לעורר סערה. בליכוד מיהרו להוציא הודעת התנצלות והבטיחו כי יגנזו את התשדיר, אך יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, שתקף בחריפות את הסרטון, לא הסתפק בכך ודרש התנצלות אישית של ראש הממשלה בנימין נתניהו בעניין. גם שורה של פוליטיקאים תקפו את ההקבלה בין העובדים לבין מחבלים.

 

 

 

בסרטון שהפיץ הליכוד נראה "מעגל תמיכה" של אנשים שונים שלכאורה נפגעו ממדיניות הליכוד בשנות שלטונו. כך למשל מתלונן אחד הנוכחים במעגל כי בתור עובד נמל הוא נדרש להתחיל לעבוד "אחרי הרפורמה", זאת אחרי שנים שבהן התרגל לא לעשות כלום. עובדת במחלקת הגבייה של רשות השידור מתלוננת בסרטון כי "אני פה בגלל ביבי. מה נגיד - עובדי הגבייה של רשות השידור - ממי נגבה סתם כסף?”, ואילו אמירה אחרת שעוררה סערה היתה זו של עובד חברה סלולרית שמתלונן כאילו נתניהו הוא זה שריסק את שוק הסלולר. "לפני ביבי היתה לי חברת סלולר, לקחנו מהישראלי כמה כסף שרק רצינו - ואז הגיע ביבי".

 

הסרטון שנגנז הסרטון שנגנז

 

מבקרי הסרטון ציינו כי אפילו לא אחת מן הרפורמות המוזכרות בסרטון לא הושלמה בזכות נתניהו. בנמלים אין עדיין רפורמה, אגרת רשות השידור לא בוטלה למרות ההבטחות, ואילו את מהפכת הסלולר הוביל שר התקשורת דאז, משה כחלון ולא נתניהו, אשר אף חלק לו שבחים על כך בישיבת הממשלה וקרא לשרים "להיות כחלונים". 

 

ואולם עיקר הסערה התעוררה לנוכח העובדה שאת הסרטון סוגר מתלונן נוסף, פעיל חמאס שגם הוא "מקטר" על פעולות ממשלת נתניהו שפגעו לכאורה בתשתיות החמאס ברצועת עזה.

   

"חצייה של קו אדום"

 

בעקבות ההקבלה בין מצבם של כל אותם עובדי משק לפעיל החמאס, כאילו בכולם הצליח נתניהו להיאבק, הוציא יו"ר ההסתדרות ניסנקורן הודעה זועמת ובה אמר כי "סרטון שמייצר השוואה בין עובדים למחבלים רוצחים מהווה חצייה של קו אדום. מדובר באמירה מעוררת שאט נפש אשר אין לה מקום בישראל. יש לגנות את התופעה הזאת ועל סיעת הליכוד והעומד בראשה להתנצל בפני כל אזרחי המדינה".

 

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (עבודה) אמרה כי "הסרטון שהפיץ הליכוד על ה'רפורמות' לכאורה שביצע הוא סרטון הסתה נתעב ובלתי נסלח נגד עובדים. עובדת רשות השידור, עובד נמל, ובעלים של חברת סלולר מושווים למחבל חמאס, מועלים שם על עמוד הקלון, והופכים מטרה לעלבונות קשים. העובדה שהסרטון רצוף שקרים (לא בוצעה רפורמה בנמלים, לא בוטלה האגרה, לא מוגר החמאס, ואת הרפורמה בסלולר עשה כחלון ולא ביבי) - היא פחות חשובה. מה שנורא זו השנאה וההסתה כלפי בני אדם עובדים רגילים. התיעוב הפומבי, הלא אחראי, שמפגין ראש ממשלה מכהן, בהפקרות ובחוסר אחריות, כלפי אזרחיו. העובדה שכתב השטנה הזה יצא תחת ידיו היא בושה וכלימה".

 

מאוחר יותר הגיב לדברים יו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג: "ראיתי סרטון שמשווה עובדים ישראלים למחבלי חמאס. וואלה, ביבי?! זה מה שילדים להורים שעובדים במקצועות האלה צריכים לדעת? שאבא שלהם הוא כמו חמאסניק? שצריך לנצח אותו בכל מחיר? זה לא רק סרטון תעמולה שטוב שנגנז, ולא בדיחת פורים. זה מהלך מכוון של מפלגה ומנהיג מתנשאים, אטומים ומנותקים מהאזרחים עליהם הם אמורים לשמור ולהגן".

 

יו"ר מרצ, זהבה גלאון מאמרה סרה, הערב כי "אני מורידה את הכובע בפני ראש הממשלה נתניהו שהגיע לשיא חדש של אובדן עשתונות עם הסרטון החדש שבכיכובו…האמת המרה היא שבקבוצת נפגעי ממשלת נתניהו יש לא חמש דמויות מומצאות אלא שבעה מיליון אזרחים אמיתיים מאוד".

 

ואילו מהליכוד נמסר כי "מדובר בתשדיר שסוקר כמה מהישגי הממשלה, ואשר נעשה בהומור לרגל חג הפורים. לא היתה שום כוונה להשוות מישהו לחמאס ולא לפגוע בעובדים רבים ומסורים. הסרטון לא ישודר יותר ואנחנו מתנצלים אם מישהו נפגע".

 

הסרטון הוסר מהרשתות החברתיות ובשעות הלילה הודיע מטה ההסברה של הליכוד כי העלה סרטון חדש במקומו, ובו סקירה של הישגי הממשלה האחרונה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x