$
בחירות 2015

איציק שמולי: "לפיד הונה את הבוחרים"

שמולי מהמחנה הציוני בראיון ל"כלכליסטTV": "לפיד הציג את עצמו כמי שתומך במחאה אך יישם מדיניות הפוכה לגמרי. מי שהקשיב לו ולא קנה דירה, הפסיד 150 אלף שקל"

אורי תובל 16:0101.03.15

"בבחירות הקודמות הופיעה מפלגה שפשוט הונתה את הבוחרים שלה, קוראים לה יש עתיד. היא הציגה את עצמה כמפלגה שתומכת במחאה אבל כשלפיד נכנס לתפקידו כשר אוצר הוא יישר קו עם נתניהו והחל לבצע את המדיניות שנגדה הוא הפגין". את הדברים החריפים האלה נגד יאיר לפיד, השמיע הבוקר ח"כ איציק שמולי מהמחנה הציוני, בראיון לכלכליסטTV.

 


 

שמולי היה הראשון ששבר כבר בשבוע שעבר את הקו המפלגתי שהעדיף להשאיר את לפיד מחוץ לטווח האש ולהתמקד רק בראש הממשלה בנימין נתניהו. אולם אמש, על רקע ההתחזקות של יש עתיד בסקרים ולאחר שלפיד צוטט כאומר שלא ימליץ על יצחק הרצוג לראשות הממשלה, פרסמה המפלגה סרטון הטוען "לפיד זה ביבי" ומזהיר מהצבעה בעדו. "אני לא מתרשם מזה שלפיד רץ באתרי בנייה ומתחבק עם פועלים. כל מי שהקשיב ללפיד לפני שנתיים שלא לקנות דירה, הפסיד 150 אלף שקל. לפיד חייב על זה תשובה לציבור", אמר שמולי.

 

בעת שהיה ממובילי המחאה החברתית ב-2011, תקף שמולי את מי שהיום הוא המועמד של מפלגתו לתפקיד שר האוצר, מנואל טרכטנברג. היום הוא אומר כי "טרכטנברג איש ראוי ואני שמח שהוא המועמד שלנו. הדו"ח שלו היה מינימליסטי, אבל ממשלת נתניהו לא יישמה גם אותו". על המצע הכלכלי שטרכטנברג כתב למחנה הציוני, אמר שמולי כי "אם הייתי כותב את התוכנית של המפלגה היו נדבכים נוספים כמו דיור ציבורי, שאני מאמין שיופיע בסופו של דבר, או ביטול כל תופעת עובדי הקבלן ולא רק בקרב מורי הקבלן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x