שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בחירות 2015

בחירות 2015

מי הח"כ הכי מוערך ומי צריך להיות שר האוצר

רוב המפלגות שמחו לציין מי הח"כ שהן מעריכות מהמפלגות היריבות, פרט למחנה הציוני שהתחמקה וכולנו שבחרה בנשיא. שתיהן גם היחידות שפירטו מי ירצו שיכהן כשר האוצר הבא

אורי תובל 06:2325.02.15
שאלנו את המפלגות מי צריך להיות שר האוצר הבא. עבור המחנה הציוני, כחלון ובמידה מסוימת גם עבור יש עתיד השאלה הזו היתה הרמה להנחתה. שתי הראשונות הציבו מועמד ברור מטעמן לתפקיד לאחר הבחירות: טרכטנברג וכחלון. שר האוצר היוצא, לפיד, ענה הפעם שאינו עוסק בזה, אבל כבר אמר פעמים רבות כי ישמח לחזור ללשכה זו "ולהשלים את המלאכה".

 

הרשימה הערבית המשותפת, הבית היהודי, יהדות התורה ומרצ לא נקבו בשם של מועמד מסוים. ברשימה המשותפת הגדילו לעשות וענו בפשטות "זה לא חשוב". בבית היהודי ציינו כי חשוב ששר האוצר הבא יהיה מישהו שכבר מכיר את עבודת הממשלה ואת הכלכלה הישראלית, כי לא יהיה לו הרבה זמן ללמוד.

 

ביהדות התורה העדיפו ללטוש עיניים לתפקיד ראש ועדת הכספים "שלו השפעה עצומה על המשק". במרצ מצאו הזדמנות "להכניס" לשרי האוצר האחרונים וציינו כי שר האוצר הבא צריך להיות ההפך הגמור מהם - כזה שלא מזלזל בציבור, מבין שכלכלה היא בני אדם, ומוכן להיאבק בתאגידים הגדולים ובממסד הביטחוני.

 

שאלנו את המפלגות גם מיהו חבר הכנסת המוערך בעיניהן, לא כולל חבריהן. רוב הנשאלים בחרו חבר כנסת מהצד השני של המפה הפוליטית (ראו את התשובות בעמוד זה), אבל גם כאן היו כמה תשובות מתחכמות.

 

במחנה הציוני לא נקבו בשם, אלא אמרו כי "יש חברי וחברות כנסת רבים שאנו מעריכים מכל המפלגות. בית הנבחרים מאכסן אנשים ראויים רבים ונשמח להיות שותפים שלהם בקואליציה רחבה בראשות יצחק הרצוג".

 

בכולנו בחרו לציין את "הפעילות, הערכים והיושרה של נשיא המדינה רובי ריבלין כחבר כנסת ובוועדת הכספים", אף שריבלין פרש מהכנסת ביוני האחרון. בכולנו הסבירו כי הפעילות שלו, "גם לאחר שהיה יו"ר הכנסת, מעוררת הערכה והשראה. כך מתנהג שליח ציבור".

 

חברי הכנסת המוערכים

 

עמרם מצנע

התנועה

 

הממליץ: איימן עודה, הרשימה המאוחדת

 

"עבדתי איתו במשך שנים בעיריית חיפה (כשהיה ראש העיר). אני מעריך את היושר האישי שלו, למרות הפערים בינינו ברמה המדינית והלאומית". מצנע אמר בתגובה כי "עודה בא מהשטח ותפיסת העולם שלו בתחום הדמוקרטי ובתחום השיתופיות באמת ראויה לכל הערכה"

 

עמרם מצנע (מימין) ואיימן עודה עמרם מצנע (מימין) ואיימן עודה צילום: יובל חן, דודי ועקנין

 

דב חנין

חד"ש

 

הממליץ: נפתלי בנט, הבית היהודי

 

“דב הוא דוגמה לח"כ חרוץ, שקדן ואידיאולוג נלהב שאין רבים כמותו במליאה. גם בעת עימותים קשים שהיו לנו הוא תמיד נותר ענייני, שקול ולא מתלהם. הוא היה מי שמספסלי האופוזיציה העלה את נושא שכר המינימום לאג'נדה שבסוף הוסכמה פה אחד והפכה לחוק שהעברנו”

 

דב חנין (מימין) ונפתלי בנט דב חנין (מימין) ונפתלי בנט צילום: עמית שעל, יח"צ

 

יצחק כהן

ש"ס

 

הממליץ: יאיר לפיד, יש עתיד

 

"אני מאוד מעריך את יצחק כהן, אדם שטובת מדינת ישראל באמת עומדת לנגד עיניו. למרות חילוקי הדעות הקשים בינינו, הוא תמיד היה פרטנר בנושאים מהותיים בוועדת הכספים. בנוסף, יש לו ידע נרחב בנושאים כלכליים. והוא אדם מקסים וישר, ובן שיחה נהדר”

 

יצחק כהן (מימין) ויאיר לפיד יצחק כהן (מימין) ויאיר לפיד צילום: ענר גרין, אלכס קולומויסקי

 

סתיו שפיר

המחנה הציוני

 

הממליץ: יעקב ליצמן, יהדות התורה

ממפלגת יהדות התורה נמסר כי מספר חברי כנסת עוררו את הערכתם, אולם ציינו שם אחד במיוחד: סתיו שפיר. שפיר וחברי הכנסת משה גפני ויעקב ליצמן שיתפו פעולה לא פעם בוועדת הכספים, הן במאבק נגד העברות תקציביות והן בשלל טריקים לעיכוב פעולות הממשלה.

 

סתיו שפיר (מימין) ויעקב ליצמן סתיו שפיר (מימין) ויעקב ליצמן צילום: בשמת איבי, עומר מסינגר

 

גילה גמליאל

הליכוד

 

הממליצה: זהבה גלאון, מרצ

 

“גילה גמליאל היתה יו"ר הקואליציה בוועדת הכספים, ועל אף חילוקי הדעות הרבים בינינו היא היתה שותפה למרבית המאבקים הגדולים שהובלנו בוועדה". ח"כ גמליאל הודתה לזהבה גלאון ואמרה כי זו הוכחה ש"ניתן לשים מחלוקות אידיאולוגיות בצד ולשתף פעולה יחד למען הציבור".

 

גילה גמליאל (מימין) וזהבה גלאון גילה גמליאל (מימין) וזהבה גלאון צילום: יח"צ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x