שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

פרסום ראשון

דני דנקנר ישתחרר בחודש הבא לאחר ניכוי שליש ממאסרו

דנקנר הורשע בפרשת הבנק הטורקי פוזיטיף ונידון במחוזי לשנת מאסר ולקנס של מיליון שקל, העליון קיצר את עונשו ל-8 חודשים אותם החל לרצות בנובמבר האחרון

זוהר שחר לוי 11:0316.02.15

דני דנקנר משתחרר מהכלא: ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר החליטה הבוקר (ב') כי יו"ר בנק הפועלים לשעבר ישתחרר ב-22 במרץ. לאחר ניכוי שליש ממאסרו. דנקנר החל לרצות את מאסרו על הרשעתו בפרשת הבנק הטורקי פוזיטיף בנובמבר האחרון. 

 

 

דנקנר הורשע בפרשה זו במסגרת הסדר טיעון בעבירות של מרמה והפרת אמונים, פגיעה בניהול תקין של תאגיד וקבלת דבר בתחבולה. בדצמבר 2013 הוא נידון בבית המשפט המחוזי בתל אביב לשנת מאסר בפועל ולקנס של מיליון שקל.

 

בית המשפט העליון קיבל באופן חלקי את ערעורו על גזר הדין וקיצר את עונשו ל-8 חודשי מאסר. דנקנר, שהיה אמור להיכנס לכלא באוגוסט 2014 החל בסופו של דבר לרצות את עונשו בכלא חרמון רק בחודש נובמבר. במהלך מאסרוהוא אושפז בבית חולים לאחר שחש ברע ובהמשך הוחזר.

 

בשבועות האחרונים ביקשו עוה"ד יעקב ויינרוט, עמית חדד, שני אילוז ואושר רובינגר לשחררו שחרור מוקדם, לאחר ריצוי שני שלישים מעונשו. הבוקר ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר קיבלה את הבקשה והוא צפוי להשתחרר בחודש הבא.

 

עמד במצב של ניגוד עניינים

 

כתב האישום נגד דנקנר שהוגש באוקטובר 2012 עוסק, בין השאר, בעסקת רכישת בנק פוזיטיף הטורקי על ידי בנק הפועלים. במרכז כתב האישום שבו הודה דנקנר עומדת עסקה שבה רכש בנק הפועלים את השליטה בבנק הטורקי פוזיטיף. הטענה היא כי דנקנר פעל לאשר בדירקטוריון את רכישת הבנק הטורקי יחד עם קרן RP שבבעלות איש העסקים רפי ברבר, ולא גילה שלקרן זו יש קשרים ענפים עם קבוצת אלרן שבבעלותו ובבעלות בני משפחתו, ולכן עמד במצב של ניגוד עניינים.

 

מימין: עורכי הדין יעקב ויינרוט ועמית חדד מימין: עורכי הדין יעקב ויינרוט ועמית חדד

 

בנוסף, דנקנר הודה כי ניהל מו"מ עם קרן RP לקבלת פיצוי ליציאה מהעסקה, פיצוי שהיטיב עמה אך לא עם הבנק. אישומים נוספים שבהם הודה מייחסים לו קבלת הלוואה במרמה של 5 מיליון יורו מבנק DHB ההולנדי, וקבלת אשראי במרמה של 3.4 מיליון דולר מבנק הפועלים.

 

באוקטובר האחרון, בדיוק שנה לאחר הגשת כתב האישום נגדו ושעות ספורות לפני שאמור היה להעיד בבית המשפט, הגישו נציג הפרקליטות, ד"ר מאור אבן חן, וסנגוריו של דנקנר, עוה"ד נבות תל-צור, יורם ראב"ד, יוסי בנקל וטל שפירא הסדר טיעון לבית המשפט.

 

דנקנר הודה במסגרת ההסדר במרבית העובדות המופיעות בכתב האישום. במסגרת ההסדר נקבע כי דנקנר ישלם קנס של מיליון שקל, ושאלת המאסר גולגלה לבית המשפט.

 

דנקנר צפוי לחזור לבית הסוהר בעקבות הרשעתו בפרשת הולילנד, שם נידון למאסר של שלוש שנים וחצי. ערעור על הרשעתו עדיין עומד בבית המשפט העליון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x