שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

שלמה נחמה החזיק 104 מיליון דולר ב־HSBC השוויצרי

יו"ר בנק הפועלים לשעבר החזיק בכסף בשנת 2007 ולדבריו הכספים בחשבון דווחו לרשויות המס בזמן אמת

תומר גנון ועמרי מילמן 06:5111.02.15
יו"ר בנק הפועלים לשעבר שלמה נחמה החזיק כ־104 מיליון דולר בחשבון בבנק HSBC השוויצרי בשנת 2007 - כך עולה ממידע שפרסם אתמול העיתונאי אורי בלאו מארגון העיתונאים העולמי ICIJ.

 

מידע זה מתבסס על מאגר מידע שהודלף לארגון, שלפיו 6,554 ישראלים החזיקו כ־10 מיליארד דולר בשלוחות של הבנק השוויצרי בז'נבה וציריך בין השנים 1997–2007. נחמה מחזיק בחשבון ב־HSBC עד היום.

 

שלמה נחמה שלמה נחמה צילום: אוראל כהן

 

 

הוא מסר בתגובה כי הכספים בחשבון דווחו לרשויות המס בזמן אמת.

 

נחמה שימש כיו"ר הפועלים בין השנים 1998 ל־2007 ובאותם ימים היה בעל כוח רב בקבוצת אריסון. במרץ 2006 נחמה מכר את כל אחזקותיו בקבוצה תמורת כ־140 מיליון דולר.

 

כיום נחמה הוא בעל השליטה בחברת האנרגיה אלומיי קפיטל, שמשקיעה בתחנות פוטו־וולטאיות באירופה ובתחנת הכוח הפרטית דוראד באשקלון.

 

לאחרונה נחקר נחמה ברשות המסים בחשד שלא שילם את מלוא המס בגין מכירת דירתו במגדל רוטשילד 1 בתל־אביב תמורת 43 מיליון שקל.

 

הרשות חושדת כי נחמה ביקש וקיבל הטבת מס על המכירה בדמות פטור ממס שבח, כאילו המדובר היה במכירת דירה גמורה (ראויה למגורים). זאת למרות שלכאורה היה מדובר במכירה של דירה בלתי גמורה, שנחשבת כנכס לצורכי מס ולפיכך אינה בעלת זכות לפטור ממס שבח. נחמה טען בתגובה כי הליך המכירה נעשה בליווי משפטי צמוד וחוות דעת של אנשי מקצוע.

 

מטעמו של שלמה נחמה נמסר: "על אף שאינו מחויב להסברים בענייניו הפרטיים לתקשורת, נחמה אכן החזיק בחשבון בנק ב־HSBC שוויץ שמספרו NES6079, שבו היה מופקד בשנת 2007 סכום של כ־104 מיליוני דולר ארה"ב. החשבון עדיין פעיל. הסכומים שהופקדו בחשבון ופירותיהם דווחו על ידיו כדין בזמן אמת לרשויות המס בישראל, וביכולתו לתמוך את האמור באמצעות אישור רואה חשבון. הסכומים שהופקדו בחשבון הינם חלק של הסכומים שנבעו מעסקת מכר של מניות ואופציות שהיו בקניינו של נחמה, ואשר הושקעו על ידיו במספר חשבונות בנקאיים ובכללם החשבון ב־HSBC וזאת מטעמי שמרנות של פיזור עסקי ותשואות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x