$
בחירות 2015

בחירות 2015

כחלון: "אף פעם לא מינו שר אוצר שבאמת מבין את המצוקות את החברתיות"

יו"ר מפלגת כולנו אמר כי יש לפתוח את השוק לתחרות ולמנוע יבוא בלעדי. אדלשטיין, שמפלגתו פנתה בעבר לדוגמנית לשעבר לינור אברג'יל אמר: "אנחנו לא בריאליטי עם כדורגלנים ודוגמניות"

רוני זינגר 13:0108.02.15

"אף אחד לא רוצה את האוצר למה? כי שם צריך להילחם. אז בואו נשלח את כחלון, שילחם. למה הממשלה של לפיד ונתניהו הפסידה באוצר? כי לא התעסקו בכלכלה. אף פעם לא מינו שר אוצר שבאמת מבין את המצוקות את החברתיות. אם אגיע לשם זו תהיה פעם ראשונה שיהיה שר אוצר חברתי שבאמת אכפת לו מלמעלה עד למטה. אם הקרטלים והמונופלים לא יטופלו, אנחנו נמשיך לשלם מחירים אסטרונומיים", אמר היום (א') יו"ר מפלגת כולנו משה כחלון, בכנס שיזם המכון להעצמת האזרח בתל אביב.

בכנס משתתפים כל ראשי המפלגות בישראל, למעט ראש הממשלה - את הליכוד ייצג יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, והקהל שהגיע לאירוע הם בני נוער מרחבי הארץ שיממשו בבחירות אלה את זכות הצבעתם בפעם הראשונה. אחרי לפיד ויולי אדלשטיין התקבל כחלון במחיאות כפיים סוערות מצד בני הנוער. "אנחנו הולכים לבחירות על כלכלה וחברה, זה לא מתבקש שידברו על זה כל היום בקמפיינים? אבל לא מדברים. אני מתחייב שנתעסק רק עם זה. שנתיים עבדנו על תכניות עם מיטב המומחים. נושאים כמו יבואן בלעדי - אתם יודעים למה משלמים על ג׳ילט יותר מבאנגליה? כי יש פה יבואן בלעדי. הוא מרים מחירים לשמיים. אף אחד לא יכול להביא במקביל מי משלם את המחיר? למה יצרן מייצר משהו בשקל ומוכר ב-8 שקלים, הוא לא יכול למכור בשלושה? למה לאפשר את זה? כי הוא בלעדי? אני אומר את האמת, תהיה תחרות. חמישה יעשו יבוא. אני בעד שיפתחו מפעלים. להרוויח כן - חזירות לא", אמר כחלון וזכה לתשואות בעיקר כאשר חזר ואמר כי בניגוד למפלגות אחרות הוא לא מפחד להתמודד "עם החזקים" ולשבור מונופולים וקרטלים.

 

יאיר לפיד (מימין) ומשה כחלון יאיר לפיד (מימין) ומשה כחלון צילום: בלומברג

 

לפיד: "הבחירות האלה הן על שלטון נקי משחיתות"

 

לפני כן דיבר יו"ר יש עתיד יאיר לפיד שאמר: "אנשים הפסיקו להאמין שהדרך להצלחה היא עבודה קשה, וכשרון, ומחוייבות. הם חושבים שהכל קשרים, והכל שחיתות, והכל מי יסדר למי. וזה גלגל. כי אם אנשים מאמינים שהכל מושחת, אז הם אומרים לעצמם, "אז גם אני. למה שכולם יהנו ורק אני לא?”, אמר לפיד והמשיך - "הבחירות האלה הן על החינוך. מערכת החינוך הישראלית שינתה את הפוקוס. היא הפסיקה את המרדף המטורף אחרי הציונים, והמדידה וההערכות", אמר לפיד ותיאר מערכת חינוך שלא בטוח שהורי ישראל יחתמו על קיומה. "היא התחילה להתמקד בערכים, במחויבות לקהילה, בקבלת האחר. שי פירון הפך את מערכת החינוך לכזו שרואה כל ילד, ונותנת לו כלים לפרוץ את תקרת הזכוכית ולמצות את הפוטנציאל שנמצא בתוכו, זו מערכת חינוך שגורמת לכל ילד להאמין שהוא יכול. הבחירות האלה הן על הבריאות. על כך שאם אתם לוקחים את סבתא שלכם למיון, היא לא תחכה שש שעות שייגשו אליה. הבחירות האלה הן על הרווחה. על 60,000 ילדים שיצאו השנה ממעגל העוני בזכות המדיניות של מאיר כהן ועל מאות אלפים אחרים שכבר היו יכולים להיות בדרך החוצה", כאשר אמר כי "הבחירות האלה הן על שלטון נקי משחיתות, כי השחיתות מתפשטת כמו מגיפה", זכה לפיד למחיאות כפיים מצד בני הנוער באולם.

 

אדלשטיין: "אנחנו לא בריאליטי עם כדורגלנים ודוגמניות"

 

אחרי לפיד דיבר אדלשטיין שתקף את מפלגת "יש עתיד", קרא לא להצביע לה ואמר: "אם היתה עוברת הרפורמה בבריאות ש"יש עתיד" קידמה, זה היה גומר את מערכת הבריאות לגמרי, אז מה ראש הממשלה יכול היה לומר, אל תעשו את זה? "יש עתיד" היתה שותפה בכירה. והיו להם רעיונות. לכן תצביעו למפלגות עם רקורד מוכח, כאלה שבאמת עשו דברים, אנחנו לא בריאליטי עם כדורגלנים ודוגמניות, מה קשרו המירוץ למיליון לדברים רציניים?", אמר אדלשטיין וזכה למחיאות כפיים מצד הנוכחים באולם, שלא זכרו כנראה שהיה זה ראש הממשלה נתניהו שניסה לשריין מקום לדוגמנית לינור אברג׳יל וקיבל סירוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x