משפט

רטרו ארנונה: בעלי עסקים הגישו בקשה לייצוגית נגד עיריית בני ברק

לטענת בעלי העסקים העירייה מחייבת עסקים בארנונה רטרואקטיבית באופן מטעה ושלא כדין ואף "מנצלת את העובדה שנישומים רבים לא יטרחו לברר את פשר החיוב"

זוהר שחר לוי 09:3508.02.15

בקשה לתביעה ייצוגית הוגשה נגד עיריית בני ברק בטענה לגביית ארנונה רטרואקטיבית מבעלי עסקים בשטחה. "העירייה מסתירה את אופיו הרטרואקטיבי של התשלום על ידי ציון החיוב כ'יתרה' ומנצלת את העובדה שנישומים רבים לא יטרחו לברר את פשר החיוב", נכתב בתובענה.

 

חברת פאו ברזיל, העוסקת ביבוא רהיטים ושוכרת נכס בדיזיין סנטר, הגישה בקשה להכרה בייצוגית באמצעות עו"ד שחר סקברר ועו"ד נמרוד גרון. לטענת החברה, בהודעת תשלום שקיבלה על הארנונה ל־2014, נכללה דרישה לתשלום "יתרה". בחברה אומרים שלדרישה לא קדמה כל פנייה ולא צורף אליה פירוט או הסבר. "לאחר שהוגשה השגה מטעם החברה, התברר שזהו חיוב למפרע ללא שבוצעה בדיקה כלשהי מצד העירייה". בפאו ברזיל טוענים שהתנהלות העירייה בלתי סבירה.

 

הקבוצה המוגדרת לצורך התובענה כוללת כל נישום המחזיק בנכס בעיר ששילם ארנונה רטרואקטיבית במהלך השנתיים שקדמו לבקשה. הנזק הנטען של פאו ברזיל הוא 11 אלף שקל על כשנה וחצי של חיוב. בשלב זה מוערך הנזק לקבוצה ביותר מ־10 מיליון שקל. מעיריית בני ברק נמסר כי בדיקה ראשונית העלתה שאין מדובר בתביעה על סקר נכסים של העירייה, "שכן במסגרת סקר אין גבייה רטרואקטיבית. זו תביעה ספציפית ונגיב עליה בבית המשפט".

 

טופס ארנונה טופס ארנונה צילום: ערן יופי כהן

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x