$
משפט

המשטרה מבקשת להגן על פרשת הקבלנים: מנור גינדי נחקר באזהרה

במרכזה של הפרשה עו"ד רועי בר החשוד בקבלת שוחד בתמורה לקידום פרוייקטים נדל"ניים; המשטרה חוקרת מחדש את המעורבים כדי לשלול את הכתמת החקירה בעקבות פרשת רונאל פישר בה מעורב עו"ד בר וכן קצין מהיחידה החוקרת

זוהר שחר לוי 15:3805.02.15
מנור גינדי נחקר אתמול (ד') באזהרה במשרדי להב 433 במסגרת פרשת הקבלנים שבמרכזה עו"ד רועי בר החשוד בקבלת שוחד בתמורה לקידום פרויקטים נדל"ניים. המשטרה חוקרת מחדש את המעורבים בפרשה כדי לשלול מעל לכל ספק את הכתמתה של החקירה בעקבות פרשת רונאל פישר, שבה מעורב עו"ד בר וכן קצין מהיחידה החוקרת.

חקירת המשטרה שהתפוצצה לפני שנה "נתקעה" בחודשים האחרונים בשל עדותו של עו"ד בר במסגרת פרשת רונאל פישר. בר טען כי הוצע לו על ידי פישר לסגור את תיק החקירה נגדו בתמורה ל-2 מיליון דולר. פרט לעו"ד פישר עלה החשד למעורבותו של קצין מהיחידה שחקרה את פרשת גינדי, ששמו נאסר לפרסום.

 

ל"כלכליסט" נודע מגורמים המקורבים לפרשה כי המשטרה מבקשת לחזור ולחקור מחדש את המעורבים שוב כדי לוודא שהחקירה מתנהלת באופן תקין ויש וזאת כדי שבהמשך הדרך מעורבותו של אותו קצין משטרה, ובכלל פרשת פישר, לא יהוו מכשול בפני המשטרה ובפני הפרקליטות. בפני הנחקרים לא הוצגו טענות או חשדות חדשים.

 

מנור גינדי, מבעלי השליטה בגינדי השקעות נעצר בפברואר 2014 על ידי חוקרי להב 433 ביחד עם מספר קבלנים נוספים, בהם רוני יצחקי ומישאל יצחקי. במקביל נעצר גם עו"ד בר, ששימש כיועמ"ש של העיריות ראשון לציון ורחובות וכן כיועמ"ש של החברה הכלכלית בראשון לציון.

 

עו"ד רועי בר בבית המשפט. המשטרה חוקרת שוב את החשודים בפרשת הקבלנים עו"ד רועי בר בבית המשפט. המשטרה חוקרת שוב את החשודים בפרשת הקבלנים צילום: נמרוד גליקמן

 

חקירת המשטרה התמקדה ב-3 פרויקטים נדל"ניים - ראשל"צ הקטנה של בוני התיכון, ווייט בראשון לציון וחצרות המושבה ברחובות. לפי החשד במשטרה, עו"ד בר קידם את הפרויקטים במסגרת תפקידו הציבורי בעיריות ובהמשך נהנה מייצוגם של רוכשי הדירות בפרויקטים. עוד לפי החשד במשטרה, בר לא דיווח על קשרים אישיים ומשפחתיים שהיו לו עם הקבלנים יצחקי ופעל בניגוד עניינים.

 

מיד לאחר מעצרו פנה גינדי לתקשורת ואמר: "אני בטוח בצדקתי, השם גינדי שורבב בטעות לפרשה הזאת". לדברי גינדי, החברה רכשה את הקרקע לאחר שכבר התקבלו כל אישורי הבניה שלה. "עוה"ד של הפרויקט", הוסיף, "כבר היו עוה"ד של הפרויקט. אנחנו לא התקשרנו איתם. אני בטוח שאנחנו נצא נקיים מהפרשה הזה ושהצדק יצא לאור".

 

חודשים ספורים לאחר שנחשפה הפרשה התלונן עו"ד בר, הוא החשוד המרכזי בפרשה, במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) כי עו"ד רונאל פישר הציע לדאוג לסגירת התיק בעניינו בתמורה ל-2 מיליון דולר. במסגרת החקירה בעניינו של פישר עלה גם חשד למעורבותו של אחד מחוקרי להב 433 שהיה מעורב בחקירת פרשת הקבלנים. בעקבות ההתפתחות הזו "נתקעה" למעשה חקירת פרשת הקבלנים לזמן מה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x