$
בארץ

המבקר יעביר ליועמ"ש ממצאים חדשים על הוצאות מעון רה"מ

ל"כלכליסט" נודע כי דו"ח המבקר כולל ממצאים בנוגע להתנהלות מעון רה"מ, שלגביהם יצטרך היועמ"ש להכריע אם לפתוח בחקירה. מסתמן כי פרשת הבקבוקים אינה נכללת בדו"ח. במקביל, משרד רה"מ גילה שההוצאה על יין ושתייה קלה כפולה מזו שדיווח

רוני זינגר 06:5902.02.15

דו"ח הוצאות מעון ראש הממשלה שהכין מבקר המדינה כולל בין היתר כמה ממצאים שיוגשו לעיונו של היועץ המשפטי לממשלה לצורך החלטה אם יש מקום לפתוח בחקירה בעניין, כך נודע ל"כלכליסט". ככל הידוע, פרשת הבקבוקים אינה נכללת בדו"ח, אף שנבדקה על על ידי צוות מבקר המדינה. בדיקת המבקר לא העלתה חשד לפלילים בפרשת הבקבוקים ולפיה יש מקום להסדיר את הנושא במשרדי הממשלה.

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי במרכז דו"ח ההוצאות, עליו עובדים במשרד המבקר כמעט שנתיים, נמתחת ביקורת על תפקודו הלקוי של הרגולטור על התנהלות מעון ראש הממשלה בתקופת כהונתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. הרגולטור במקרה הזה הוא משרד ראש הממשלה, בדגש על חשבי המשרד בתקופה הרלוונטית. עוד נודע כי אחד המבוקרים המרכזיים בדו"ח הוא סמנכ"ל מבצעים ונכסים, עזרא סיידוף, שאחראי ישירות על העסקת עובדי מעון ראש הממשלה, ותפעול המעונות ותחזוקתם באופן יומיומי. סיידוף נחשב לאיש אמונם של בני הזוג נתניהו ועובד לצידם שנים ארוכות. הוא עומד במרכז תביעתו של אב הבית לשעבר של המעון, מני נפתלי, שמגולל בתביעתו התנהלות קשה של שרה נתניהו כלפי צוות העובדים.

 

בימים האחרונים, לאחר הביקורת הציבורית שנמתחה על התנהלות המבקר יוסף שפירא, נמסר ממשרד המבקר כי "המשרד נערך לפרסום הדו"ח" אך סירבו למסור מועד מדויק. אתמול התברר כי בשל העובדה ששפירא נמצא בחו"ל, כלל לא נקבע מועד לפרסום וכי רק לאחר שובו, ביום שישי, יוועצו בכירי המשרד ויחליטו האם לפרסם את הדו"ח עוד לפני הבחירות.

 

בני הזוג נתניהו בני הזוג נתניהו צילום: אבי אוחיון

 

בתוך כך, מקורביו של נפתלי טענו בסוף השבוע כי אנשי משרד מבקר המדינה סירבו לפתוח בבדיקה בעניינו. כעת עולה כי נפתלי פנה כבר לפני חודשיים גם ליאח"ה וביקש להגיש תלונה בכל הידוע לו על הנעשה בבית ראש הממשלה, ואולם ביאח"ה סירבו לקבל את תלונתו. בימים האחרונים נמסר מהמשטרה כי לא הכירו את פרשת הבקבוקים וכי לא עסקו בנושא, ואולם נפתלי ביקש להתלונן אך נאמר לו לדבריו כי מכיוון שאינו מחזיק בידו "ניירת" לא תתקבל תלונתו. נפתלי ביקש להעביר מידע על המקום הספציפי במשרד ראש הממשלה שבו שמורות החשבוניות, שלטענתו נופחו או הוצאו שלא כחוק עבור שירותים שלא ניתנו, ואולם המשטרה לא גבתה את עדותו.

 

אתמול נפגשו היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ופרקליט המדינה שי ניצן עם בכירי משרד המשפטים לדון בהתנהלות בתי ראש הממשלה בירושלים ובקיסריה על הפרשות שצצו בשנים האחרונות ומצויות במקביל בבית הדין לעבודה ואצל מבקר המדינה: ההתעמרות בעובדים, ההוצאות המופרזות, חשבון המים, הריהוט החדש והישן, סיפור הבקבוקים ועוד.

 

במקביל, משרד ראש הממשלה הוציא סכום כפול על יין ושתייה קלה מכפי שדיווח שלשום, כך עולה מבדיקה חוזרת שנעשתה אתמול במשרד. בשנים 2009–2010 עמד התשלום לספקי שתייה קלה ויין למעון ראש הממשלה על 88,964 שקל. מדובר בסכום כמעט כפול מכפי שדיווח משרד ראש הממשלה שלשום. במשרד רה"מ הסבירו אתמול כי "הפער נובע מכך שרק היום התברר שאחד הספקים נוהל בשנת 2010 במערכת המידע הכספית תחת שני מספרי עוסק מורשה שונים. מכיוון שנתוני 2010 נוהלו במערכת מידע ישנה שאיננה בשימוש עוד, לא נתגלה הפער בבדיקה הראשונית שנערכה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x