$
בחירות 2015

ציפי לבני: "עלות האלכוהול של נתניהו בחודש - כמו משכורת"

יו"ר התנועה תקפה את רה"מ על פרשת הוצאות מעונו. הרצוג: "נתניהו מתחבא מאחורי בקבוקים ריקים". גלאון קראה לוינשטיין לפתוח בחקירה

ynet 13:4631.01.15
"לזוגות צעירים ומשפחות אין יכולת להגיע לדירה ונתניהו מסתתר מאחורי בקבוקים ריקים". כך תקף הבוקר (שבת) יו"ר המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, את ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות פרשת הבקבוקים במעון ראש הממשלה. הרצוג אמר את הדברים באירוע שבתרבות בחולון בהנחיית העיתונאית נחמה דואק. שותפתו למפלגה המשותפת של העבודה והתנועה, ח"כ ציפי לבני, אמרה הבוקר: "האלכוהול שנתניהו קונה בחודש - כמו שכר מינימום חודשי של מיליון אזרחים". בתוך כך, יו"ר מרצ קוראת ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לפתוח בחקירה דחופה נגד נתניהו בחשד לגניבת כספי ציבור בפרשת מחזור הבקבוקים.

 

לבני התארחה באירוע שבתרבות בראשון לציון והתייחסה גם היא לפרשה. "השבוע התברר שנתניהו הוציא 100 אלף שקלים מכספי ציבור במשך שנתיים על אלכוהול. נכון לנובמבר האחרון, כמעט מיליון עובדים מרוויחים 4,500-4,300 שקלים בחודש".

 

"אתם יודעים כמה זה יוצא בחודש", שאלה לבני את הקהל. "4,200 שקלים בחודש. מחיר האלכוהול שנתניהו קונה בחודש הוא כמו שכר חודשי של כמעט מיליון עובדים בישראל".

 

יו"ר התנועה הוסיפה גם כי "מה שהאזרחים בוחרים בסוף זה לא רק האדם שמקבל או לא מקבל החלטות בלשכת ראש הממשלה אלא גם לפי ההתנהלות האישית שלו".

 

הרצוג ולבני הרצוג ולבני צילום: יואב גלאי, אביגיל עוזי

 

הרצוג תקף את התנהלותו של נתניהו ואמר: "ביבי עסוק בהאשמות, זורק אחריות על ראשי ממשלה קודמים ועל התקשורת הישראלית, מתחבא מאחורי הפחדות בלתי פוסקות וסיפורים על בקבוקים ריקים".

 

לדבריו, "אסור לשכוח – הוא ראש הממשלה כבר שש שנים והאחריות למצוקת הדיור, לילדים הרעבים ולמצבה החמור של מדינת ישראל בעולם היא עליו".

 

ביום חמישי פרסם עיתון "הארץ" כי רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, לקחה, לכאורה, לכיסה בארבע השנים הראשונות מאז שובו של בנימין נתניהו לראשות הממשלה ב-2009 אלפי שקלים מפדיון בקבוקים ריקים, רכוש המדינה, שהוחזרו בהוראתה למרכולים בירושלים.

 

ל-ynet נודע כי שבעה חודשים תמימים יודעים במשרד היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין על הפרשה שנחשפה, אבל בינתיים לא נחקר איש ובמשרדי המבקר והיועץ מגלגלים את תפוח האדמה הלוהט בין המשרדים. דו"ח מבקר המדינה על ההוצאות המופרזות, לכאורה, בבית ראש הממשלה עוכב לבקשת עורך דינו של נתניהו בטענה כי הוא עלול להזיק לו לפני הבחירות.

 

בני הזוג נתניהו בני הזוג נתניהו צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

 

הרצוג אמר גם כי "בשנים שבהן מכהן נתניהו, בית בישראל הפך לפנטזיה בלתי אפשרית עבור זוגות צעירים ומשפחות וחצי מהשכירים במשק, אנשים עובדים ומתפקדים, לא גומרים את החודש עם משכורת חודשית של פחות מ-6,000 שקלים".  

 

הרצוג, מועמד המחנה הציוני לראשות הממשלה, קרא לנתניהו לקחת אחריות וללכת הביתה. "זו לא ציונות ולא אהבת ישראל. זו שרידות פוליטית וזריקת אחריות ולאזרחי ישראל מגיע ראש ממשלה חדש ומנהיגות אחרת, יוזמת ואחראית", אמר הרצוג.

 

באירוע נשאל הרצוג גם על העימות בין נתניהו לממשל אובמה על רקע נאומו של ראש הממשלה בקונגרס ב-3 במרס. "לא ייתכן שראש ממשלה מתנהג בחוסר אחריות וזלזול כלפי נשיא ארה"ב רק למען אינטרסים פוליטיים קטנוניים", האשים.

 

"היחסים עם ארה"ב חיוניים להגנתה וביטחונה של מדינת ישראל", המשיך הרצוג. "היא זו שמילה את מחסני התחמושת שלנו במבצע 'צוק איתן' והידידות איתה מעניקה לישראל עצמה אסטרטגית וביטחונית חיונית".

 

לסיום אמר יו"ר העבודה כי נתניהו נכשל בשמירה על הביטחון האישי של אזרחי ישראל. "הוא מוביל אותנו לבידוד בלתי נסלח בין אומות העולם המעודדות בפועל את הצעדים החד-צדדים המסוכנים של הפלסטינים".

 

אתמול הגיב נתניהו לפרשת בדף הפייסבוק שלו: "אין גבול לשיטת הקטרוג, שבה נוקטים גורמים מובילים בתקשורת, בניסיונם להפיל את שלטון הליכוד. מדובר בסיפור ממוחזר, ישן ומנופח. במאי 2013 העבירה רעייתי לקופת המדינה, ביוזמתה, מבלי שמישהו דרש לעשות זאת, פיקדון מצטבר של כמה שנים ממחזור בקבוקים בבית. מדובר בסכום של כמה עשרות שקלים מדי חודש, ששימש להוצאות קטנות בבית ראש הממשלה. בתקשורת הישראלית פועלים גורמים רבי עוצמה אשר מאמינים במחזור, אך לא של בקבוקים, אלא של השיטה הפסולה לנגח אותי דרך הכפשות מגמתיות ומעוותות נגד רעייתי במטרה להפיל את שלטון הליכוד בראשותי".

 

היום כאמור קראה גלאון לוווינשטיין לפתוח בחקירה פלילית נגד נתניהו. "אם יש אמת בטענות, על נתניהו להסיר את מועמדותו וללכת הביתה", אמרה גלאון. "זה לא היא - זה הוא". היא האשימה את נתניהו בכך שהוא מסתתר מאחורי רעייתו שרה במקום לקחת אחריות ציבורית על המעשים שלו כראש הממשלה. "ברגע שראש הממשלה חתם כ'משפחת נתניהו' על צ'ק החזר כספים בפרשת מחזור הבקבוקים, הוא עמוק בהסתבכות פלילית לכאורה", האשימה. "יצחק רבין לקח אחריות והלך הביתה על הרבה פחות מכך. אם יימצא שיש אמת בטענות, אני קוראת לנתניהו להסיר את מועמדותו לראשות הממשלה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x