$
בחירות 2015

מפלגת כולנו פרסמה את המצע שלה: מבטיחה לטפל ביוקר המחיה ומחירי הדיור

בין ההבטחות: הסרת חסמים לבניית 250 אלף יחידות דיור, קידום חוק שכירות הוגנת. כחלון הוא אף הראשון להבטיח לפעול בתחום הפנסיה

שאול אמסטרדמסקי 12:5929.01.15

מפלגת כולנו פרסמו את המצע שלה. במצע, שכולל גם התייחסויות למישור המדיני, ישנה התמקדות בנושאים הכלכליים חברתיים. המפלגה מבטיחה, למשל, לטפל ביוקר המחיה ובמחירי הדיור.

בין הציטוטים הכתובים במצע בנושאים אלה נכתב כי הם יפעלו ל"הכפפת כל הרשויות בתחום הדיור תחת גורם אפקטיבי אחד, ביזור הכוח המונופוליסטי לאורך שרשרת הייצור, פתרונות מבניים לצד צעדי חירום לטווח הקצר. תכנית זו תשפיע באופן ישיר על שוק השכירות בישראל". עוד הוא מבטיח להסיר חסמים תשתיתיים שיאפשרו בניית 250 אלף יחידות דיור ולקדם מחדש את חוק שכירות הוגנת.

 

משה כחלון. הפוליטיקאי הראשון שמבטיח לפעול בתחום הפנסיה משה כחלון. הפוליטיקאי הראשון שמבטיח לפעול בתחום הפנסיה צילום: נמרוד גליקמן

 

בתחום יוקר המחיה במזון מבטיח כחלון שיפעל במסגרת תוכנית שאת פרטיה הוא טרם חושף, וכך גם בתחום התחרות הנמוכה בין הבנקים.

 

כחלון הוא הפוליטיקאי הראשון שמבטיח לפעול בתחום הפנסיה. בין הצעדים המפורטים שהוא מציע, הקמת מסלולי פנסיה לבעלי הכנסות נמוכות בדמי ניהול נמוכים ומענק פנסיה לאוכלוסייה זו, צמצום ניגודי עניינים של סוכני ביטוח, הגדלת הבטחת הכנסה של הביטוח הלאומי למבוגרים בלי פנסיה, וצעדים נוספים.

 

המצע של כולנו אמנם מתייחס למקורות מימון לתוכנית, אך בצורה עמומה. הוא מתחייב לא להעלות מסים, וטוען כי הכסף, 45 מיליארד שקל, יגיע מרפורמות מבניות ומצעדים כמו מלחמה בהון השחור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x