$
משפט

עובד יחזקאל, מזכיר הממשלה לשעבר, הוא היועץ האסטרטגי החשוד בפרשת השחיתות הציבורית

יחזקאל, בעל חברת הייעוץ האסטרטגי ת.א.ר.א, שימש בעבר כמזכיר הממשלה תחת אהוד אולמרט. חשודה נוספת ששמה הותר לפרסום היא איילת אזולאי, ששימשה בעבר כרל"שית של בנימין בן אליעזר

זוהר שחר לוי 08:3128.01.15

הותר לפרסום: היועץ האסטרטגי  שנחקר השבוע בחשד לתיווך לשוחד במסגרת פרשת השחיתות הציבורית הוא עובד יחזקאל, מייסד ויו"ר חברת הייעוץ האסטרטגי ת.א.ר.א, ששימש בעבר כמזכיר הממשלה בממשלתו של אהוד אולמרט. חשודה נוספת ששמה הותר לפרסום היא איילת אזולאי, ששימשה בעבר כרל"שית של בנימין (פואד) בן אליעזר.

 

לאחר חקירתם במשטרה שוחררו יחזקאל ואזולאי בתנאים ובהם מעצר בית בן 5 ימים.

 

השניים נחקרו במסגרת הסתעפות פרשיית השחיתות המיוחסת, ברובה, לאנשי ישראל ביתנו. ההתפתחות בחקירה קשורה לחשדות באשר לאופן שבו הועברו תקציבי פרסום ויחסי ציבור ממשרדי ממשלה ועמותות לאנשי יחסי ציבור בתמורה לשוחד.

 

יחזקאל משמש כיום כיועץ אסטרטגי והוא המייסד והיו"ר של חברת ת.א.ר.ה המתמחה בניהול משברים. באתר החברה היא מתוארת כ"חברת ייעוץ אסטרטגי רגולטורי-ממשלי, המתמחה בליווי ובהעצמת תהליכים ארגוניים בגופים עסקיים, בגופי ציבור ובעמותות, תוך השבחת השיח הרגולטורי-ממשלי והקניית כלים מקצועיים".

 

רונן משה רונן משה צילום: אוראל כהן

 

בטרם החל לשמש כיועץ, שימש יחזקאל בתפקידים ציבוריים שונים ונחשב במהלך השנים למקורב לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. ב-2006 מונה למזכיר הממשלה ה-16 וכיהן בתפקיד זה עד להתפטרותו של אולמרט באפריל 2009.

 

ביאח"ה שבלהב 433, שם נחקרת הפרשה, חושדים כי יחזקאל קיבל כספים מתוך תקציבים שהוקצו לפרוייקט חברתי משותף של מספר עמותות, בתמורה להעסקת חברת יח״צ ספציפית לטובת הפרוייקט, זאת מבלי שהעמותות מודעות ל״גזירת הקופון״ על ידו. ליחזקאל, כך לפי המשטרה, מיוחס חשד לביצוע עבירות שוחד וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

 

חשד לקבלת שוחד

 

חשודה נוספת ששמה הותר היום לפרסום היא איילת אזולאי, ששימשה בעבר כראש לשכתו של בנימין (פואד) בן אליעזר. שמה של אזולאי נקשר בפרשת בן אליעזר ולאחרונה אף המליצה המשטרה להעמידה לדין בחשד לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים.

 

בפרשה הזו החשד לגבי אזולאי קשור בשני חשודים נוספים שנעצרו השבוע: יועץ התקשורת רונן משה והרל"שית של מנכ"ל משרד החקלאות טלי קידר. מעצרם של השניים צפוי להסתיים מחר (ה').

 

על פי החשד במשטרה, אזולאי וקידר העבירו תקציבי פרסום ויח"צ של משרדים ממשלתיים שונים למשה, שהינו בעל משרד לייעוץ תקשורת together (חברה בת של משרד אדלר חומסקי שאינו חשוד במסגרת הפרשה). בתמורה להעברת התקציבים, כך לפי החשד במשטרה, קיבלו השתיים שוחד. יתכן ומעורבים נוספים חשודים בפרשייה זו. המשטרה מייחסת לשתי החשודות, הנושאות במשרות בשירות הציבורי, עבירות של קבלת שוחד, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים ואילו משה חשוד בעבירות של מתן שוחד וקבלת דבר במרמה.

 

עו"ד שמעון דולן, המייצג את יחזקאל מסר בתגובה: "עובד יחזקאל זומן לחקירה, שיתף פעולה באופן מלא, השיב בפירוט לכל השאלות ולאחר מספר שעות שוחרר לביתו. להתרשמותנו, החשדות שהועלו כלפיו, מקורם בשילוב של מידע מוטעה ופרשנות שגויה להתנהלות תקינה לחלוטין שאין בה רבב. לדעתנו, אין ספק כי לא ימצא דופי במעשיו".

 

עוד הוסיף דולן: "עובד יחזקאל והחברה בראשה הוא עומד, מקפידים קלה כבחמורה, מעבר לנדרש בחוק היבש. הפרסומים בתקשורת מסבים לעובד, לבני משפחתו ולעובדיו נזק חמור ללא כל בסיס ואנחנו מוטרדים מהקלות הבלתי נסבלת בכל הקשור לפגיעה בשמו הטוב של כל אדם. אנו מקווים ומבקשים כי החקירה לגביו תסתיים במהירות וכי יטוהר שמו באותה מהירות, היקף ותהודה שלהם זכו הפרסומים שפגעו בשמו הטוב".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x