$
בחירות 2015

בחירות 2015

נפסלה מועמדותה של צגה מלקו ברשימת "כולנו" לכנסת

מלקו, שדורגה במקום השלישי במפלגה של משה כחלון לא עמדה בכללי הצינון של עובדי המדינה ולא פרשה מתפקידה ברשות השידור במועד הקבוע בחוק

שאול אמסטרדמסקי 11:0826.01.15
ועדת הבחירות המרכזית הודיעה היום כי היא פוסלת את השתתפותה של עיתונאית רשות השידור צגה מלקו, מספר שלוש ברשימת כולנו של משה כחלון. זאת משום שלא עמדה בכללי הצינון של עובדי המדינה ולא פרשה מתפקידה ברשות השידור במועד הקבוע בחוק לפני הבחירות.

 

משה כחלון משה כחלון צילום: עמית שעל

 

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית כתב בהחלטתו כי הוא מביע צער על כך משום שמלקו הייתה יכולה להיות נציגה טובה לקהילה האתיופית המונה 135 אלף איש אולם סובלת כיום מתת ייצוג, אולם החוק לא הותיר לו כל ברירה.

 

ליו"ר המפלגה משה כחלון נותרו ארבעה ימים בלבד עד למועד האחרון להגשת הרשימה הסופית. בפרק זמן זה ינסה כחלון לגייס אישה אחרת במקומה של מלקו לרשימה.

 

מהמפלגה נמסר, "מפלגת כולנו רואה בפעילה החברתית צגה מלקו, אשר מייצגת קהילה גדולה ומהווה סמל להצלחה במאבקים חברתיים, נכס משמעותי וחשוב, ולכן ראתה המפלגה לנכון לשבצה במקום בכיר ברשימה.

 

אמנם לגברת מלקו דרגה ניהולית גבוהה אך דרגת עבודתה בפועל אינה תואמת לכך שהרי בשנים האחרונות היא שימשה כעיתונאית מהשורה ברשות השידור ולא כמנהלת. מפלגת כולנו למדה את הנושא והחזיקה בחוות דעת של משפטנים בכירים לפיה מלקו יכלה להצטרף לרשימה אך כבוד השופט ג'ובראן פסק אחרת. צר לנו מאוד על החלטת כבוד השופט אך אנו מכבדים את החלטתו ונפעל לפיה. אנו מאמינים כי מלקו תמשיך בתרומתה המשמעותית למפלגה בדרכים אחרות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x