$
בחירות 2015

טרכטנברג פרסם הצהרת הון: בעל דירת דופלקס בת"א ב-2.2 מיליון שקל

בנוסף, יש לו תוכנית חיסכון של 440 אלף שקל, קרנות פנסיה והשתלמות בסך 2.3 מיליון שקל ונכסים המנוהלים בנאמנות עיוורת בסך מיליון שקל. בפק"מ יש לו 190 אלף שקל

אורי תובל 20:0421.01.15

לאחר ששני ראשי המחנה הציוני, יצחק הרצוג וציפי לבני, פרסמו בתחילת השבוע את הצהרות ההון שלהם, חשף הערב בתוכנית חיסכון בערוץ 2 גם מועמד הרשימה לתפקיד שר האוצר, פרופ' מנואל טרכטנברג את הנכסים שהוא מחזיק.

 

לדבריו, הוא מחזיק דירת דופלקס בנאות אפקה בתל אביב שנרכשה ב-2006 ב-2.2 מיליון שקל. יש לו תוכנית חיסכון של 440 אלף שקל, קרנות פנסיה והשתלמות בסך 2.3 מיליון שקל ונכסים המנוהלים בנאמנות עיוורת (זאת בשל תפקידה של אשתו, המשנה לנגידת בנק ישראל נדין בודו טרכטנברג) בסך מיליון שקל. בנוסף יש לו פק"מ של 190 אלף שקל.

 

לפי הפרסום, אין לו תיק מניות או הלוואות, והיתרה בחשבונו 4,000 שקל. אין לו רכב. טרכטנברג היה עד לאחרונה פרופסור בבית הספר לכלכלה באוניברסיטת תל אביב וראש הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה. בעבר היה ראש המועצה הלאומית לכלכלה. אשתו נדין היתה בעבר בכירה בבנק הפועלים והמשנה לדיקן בית הספר לכלכלה במרכז הבין תחומי.

 

פרופ' מנואל טרכטנברג פרופ' מנואל טרכטנברג צילום: עמית שעל

 

בשבוע שעבר, אחרי שבועות של משא ומתן, הצטרף טרכטנברג לרשימת מפלגת המחנה הציוני. טרכטנברג קיבל כאמור הבטחה לתיק בכיר אם וכאשר תרכיב המפלגה ממשלה, וטרכטנברג יוצג כדמות כלכלית הבכירה והמרכזית של המפלגה.

 

בתוכנית חיסכון בערוץ 2 פורסמו הערב הצהרות ההון של שני מועמדים נוספים בבחירות - מועמד המחנה הציוני לתפקיד שר האוצר מנואל טרכטנברג, ויו"ר מפלגת יחד, אלי ישי.

 

ישי מחזיק בדירת 6 חדרים בהר נוף בירושלים בשווי 600 אלף דולר ודירה בשכונת משכנות האומה בשווי 2 מיליון שקל. לדבריו אין לו קופות גמל או תוכניות חיסכון - כי השתמש בהן לקנות את הדירה השנייה. יש לו הלוואה של 200 אלף שקל ומשכנתא של 1,000 שקל בחודש. אין לו רכב או תיק מניות.

 

בניגוד למספר מדינות בעולם, בישראל אין חובה לנבחרי ציבור לחשוף את הצהרות ההון שלהם. ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר יאיר לפיד, שר הכלכלה נפתלי בנט ושר החוץ אביגדור ליברמן לא פרסמו עד כה הצהרת הון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x