$
משפט

"מדונה מקווה שהפגיעה בה טופלה ושהעבריין ייענש"

המשטרה עצרה היום גבר בן 38 בחשד כי חדר למחשבים של מדונה ואמנים בינלאומיים, גנב מתוכם סינגלים שטרם פורסמו ומכר אותם באינטרנט. החקירה נוהלה בשיתוף עם ה-FBI

זוהר שחר לוי 12:2021.01.15

"מדונה מעריכה מאוד את העבודה של משטרת ישראל ומקווה שהעניין הזה טופל ושהעבריין ייענש ושהפגיעות בה ייפסקו", כך אמר היום (ד') עו"ד תמיר אפורי, שותף בכיר בגילת ברקת ושות' מקבוצת ריינהולד כהן, המייצג את מדונה.

 

היום האריך בית משפט השלום בראשון לציון ב-5 ימים את מעצרו של החשוד שפרץ למחשביה של הזמרת מדונה, העתיק שירים וסחר בהם ברשת. "קיים חשד סביר הקושר את החשוד לביצוע העבירות המיוחסות לו", כתב השופט דרור קלייטמן בהחלטה להאריך את מעצרו.

 

מדונה בהופעה מדונה בהופעה צילום: אי פי איי

 

"מדונה", מספר עו"ד אפורי ל"כלכליסט", "הגישה את התלונה אחרי שסבלה מפגיעה כלכלית, עסקית ואישית מאוד מאוד קשה ונמשכת על פני כמה שנים ואחרי שהחליטה שהגיעה הזמן להפסיק אותה. אנחנו פנינו למשטרת שיראל ובמקביל ל-FBI והצדדים שיתפו ביניהם פעולה כפי שהם יודעים לעשות. לפי מה שאנחנו יודעים, אנחנו לא מעורים בחקירה עצמה אלא רק הגשנו את התלונה, זה טופל בצורה מאוד רצינית ומאוד מהירה. לפי מה שאני מבין ישנם עוד אומנים שהחשוד היה מעורב בפעילות כזו כלפי אומנים נוספים".

 

בא כוחה של מדונה הוסיף: "אנחנו כמתלוננים לא יודעים הכל, הפגיעה במדונה בדרך של הדלפת שירים והדלפות והעתקה של חומרים ממחשבים נעשית שנים. האם המשטרה מצאה את החשוד בישראל שאחראי לכל המעשים או לחלקם אנחנו לא יודעים. מהצד של הנזק אנחנו בוודאות יודעים שזה מעשים שמתבצעים תקופה ארוכה ושגרמו לנזק מאוד כבד. זה לא רק האלבום האחרון אלא גם האלבום הקודם, וגם לאורך בדרך, בין האלבומים, דלפו תמונות אישיות, חומרים שונים, מסמכים מסחריים, חומרים סודיים, גרסאות של שירים הרבה דברים שדלפו".

 

שם החשוד לא פורסם בינתיים

 

במקביל, דחה השופט את בקשת עו"ד קטי צווטקוב, המייצגת את החשוד, לאסור את פרסום שמו. החשוד כיכב בעבר בתוכנית ריאלטי מוכרת ולטענת צווטקוב, מטעם הסנגוריה הציבורית, פרסום שמו יסב לו נזק רב בשלב ראשוני זה של החקירה.

 

אולם, לפי בית המשפט לא הוצגו בפניו כל ראיות שיגרמו לנזק הרגיל הנגרם לכל אדם החשוד במעשי פלילי ששמו מתפרסם מלבד "היות החשוד ידוען". "סיבה זו", נכתב בהחלטה, "אינה מספיקה על מנת לאסור הפרסום". עיכוב פרסום שמו של החשוד עוכב למשך 24 שעות כדי שיוכל לערער על ההחלטה.

 

לפי המשטרה, החשוד, כבן 38 מתל אביב, נעצר בתום חקירה סמויה שנמשכה מספר חודשים בחשד שפרץ למחשביה של הזמרת מדונה והעתיק משם שירים וחומרים נוספים. כמו כן הוא חשוד בפריצה למחשבים של אמנים נוספים. בדיון בבית המשפט ציין נציג המשטרה, רפ"ק עודד ראם, כי יש להותיר את החשוד במעצר כדי למנוע שיבוש וכי יש "מעורבים נוספים שיש צורך להגיע אליהם".

 

עו"ד צווטקוב ביקשה לשחררו והוסיפה כי מדובר באדם שעובד בפורטל אינטרנטי אך אין לו השכלה בתחום המחשבים וכי אין לו יכולת בשלב הזה לשבש את החקירה. "מדובר באדם נורמטיבי", אמרה, "שאין לו שום ידע לטענתו במחשבים או יכולת לעשות דברים המיוחסים לו".

 

"כנגד החשוד", כך לפי החלטת השופט דרור קלייטמן, "מתנהלת חקירה בחשד לעבירות של חדירה לחומר מחשב שלא כדין, שיבוש מהלכי חקירה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, העברת נגיף מחשב, העתקת יצירה לשם מסחר ופגיעה בפרטיות. מחומר החקירה שהוצג בפני קיים חשד סביר הקושר אותו לביצוע העבירות המיוחסות לו".

 

השופט קלייטמן ציין כי שקל לשחרר את החשוד למעצר בית תחת הרחקתו מכל אמצעי אלקטרוני אולם לדבריו, הוא נאלץ להורות על המשך מעצרו. "אולם, על-פי דברי באת כוחו, לא קיימת לו חלופה שכזו ואשר על כן ועל מנת לאפשר למבקשת להמשיך את החקירה, בלא שיהיה ניתן לשבשה, לא נותר לי אלא להורות על המשך מעצרו".

  

החקירה החלה ביחידת הסייבר הארצית בלהב 433. מהתלונה עלה החשד כי אותו חשוד ישראלי חדר למחשבה של

הזמרת העתיק סינגלים שלה וסחר בהם ברשת. בהמשך, לאור ממצאי החקירה וביוזמת היחידה, נוהלה החקירה תוך שיתף פעולה הדוק עם ה-FBI ועלה חשד למקרים נוספים של חדירה למחשבים של אמנים בחו"ל שזהותם אינה ידועה, גניבת יצירות וסחר בהן. במסגרת הפעילות ערכה היחידה חיפוש בבית החשוד ותפסה מחשבים וחומרי מחשב ומדיה.

 

המשטרה מייחסת לחשוד חשד לביצוע עבירות חדירה לחומר מחשב, עבירות קניין רוחני וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והוא יובא בהמשך היום לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון.

 

תגובת עו"ד קטי צווטקוב שמייצגת מטעם הסניגוריה הציבורית את החשוד: "החשוד מכחיש כל קשר לפרשה וטוען כי אין לו כל ידע במחשבים שמאפשר את ביצוע העבירה. מעצרו של החשוד הוארך עד יום ראשון. ביהמ״ש סבר שניתן להמשיך את החקירה כאשר החשוד משוחרר בתנאים מגבילים, אך לאור מצבו המשפחתי לא נמצא לו חלופה. אנו סבורים שאין הצדקה להמשך מעצרו ולפיכך יש בכוונתו להגיש ערר על החלטת ביהמ״ש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x