$
משפט

אישום: הבעלים של בית ההשקעות אפולו רימה את לקוחותיו

אילן מורגן מואשם שהניע את מנהל התיקים שלו למכור ללקוחות ני"ע של חברות קנדיות חסרות פעילות, תוך הסתרת הזיקה שלו לאותן חברות. בכך גרם ללקוחות הפסדים של מאות אלפי יורו, שאותם שלשל לכיסו. הפרקליטות מבקשת לעצור אותו עד תום ההליכים

תומר גנון 19:4115.01.15

הפרקליטות הגישה היום (ה') כתב אישום ובקשת למעצר עד תום ההליכים נגד אילן מורגן, הבעלים של בית ההשקעות אפולו, בגין עבירות של הנעה בדרכי תרמית לרכישת ני"ע, מרמה והלבנת הון.

 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עוה"ד מאור ברדיצ'בסקי ויוני לבני ממחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), הניע מורגן את מנהל התיקים של בית ההשקעות לרכוש לתיקי הלקוחות ניירות ערך של חברות קנדיות חסרות פעילות, שבהן היה בעל שליטה ושימש נושא משרה בכיר. כל זאת תוך שהציג ללקוחות ולמנהל התיקים באפולו מסמכים כוזבים, והסתיר מהם את זיקתו לחברות.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: אימג'בנק/thinkstock

 

מורגן, כך כתב האישום, הוא שמכר את מניות החברות הקנדיות ללקוחות אפולו השקעות, הן באמצעות חברה שבבעלותו, והן באמצעות ברוקר גרמני. בכך גרם ללקוחות הפסדים כספיים ניכרים של מאות אלפי יורו, שאותם שלשל לכיסו.

 

כמו כן מואשם מורגן כי המשיך לשמש נושא משרה באפולו, והיה גורם דומיננטי הן בפן הניהולי ובנושא ההשקעות, על אף שהחברה דיווחה על התפטרותו. מורגן העביר את מניותיו לנאמנות עיוורת, בעקבות חקירה פלילית שהתנהלה נגדו, והסתיר עובדה זו מרשות ניירות ערך. זאת נוכח חששו כי הדבר יביא לשלילת רישיון ניהול התיקים של אפולו.

 

מורגן הורשע בשנת 2004 בתרמית בני"ע בארה"ב. בארץ הוא הוגש נגדו כתב אישום על תרמית של משקיעים חרדים. פרשת התרמית באפולו, טוענת הפרקליטות, החא השלישית שבה הוא מרמה משקיעים.

 

מורגן נעצר לפני שלושה ימים כשהגיע לישראל מחו"ל ונחקר בפרשת אפולו. עם הגשת כתב האישום היום מבקשת הפרקליטות להשאירו במעצר את תום ההליכים.

 

בבקשת מעצרו של מורגן עד תום ההליכים נכתב: "עניין לנו בשור מועד, רצדביסט, אשר זו לו הפעם השלישית שבה הוא מסתבך בעבירות הפוגעות בנכסיו של הציבור, ובאופן מיוחד ציבור חלש שהבנתו בתחום ניירות הערך מוגבלת, וניתן לפתותו להשקיע באמצעות הבטחות כוזבות לתשואה גבוהה".

 

התיק נחקר על-ידי מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x