שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

פרסום ראשון

בנק לאומי: לעכב הטיפול בתביעות הנגזרות נגד בכירי הבנק לשעבר

הבנק הודיע כעת לביהמ"ש כי החל לשקול את האפשרות להקים ועדת תביעות בלתי תלויה, ולכן מבקש לעכב את בירור התביעות נגד בכיריו בפרשה

ענת רואה 14:5114.01.15

בנק לאומי מבקש מבית המשפט המחוזי לעכב את ההליכים בתביעות הנגזרות שהוגשו נגד בכיריו ולא לדון בהן לפחות למשך 3 חודשים, ובתוך כך גם לבטל את הדיון הקבוע לסוף החודש הבא ולדחות אותו לחודש מאי.

 

 

לפי טענת בנק לאומי שאמור להגיש בתוך שבועיים את כתב ההגנה המתוקן שלו למול התביעה הנגזרת של בארי לנואל בה נוהלו לאחרונה גם מגעים מתקדמים להסדר פשרה, "אין מדובר בעניין פעוט כלל ועיקר וגיבוש עמדה ותגובה דורש שקלא וטריה".

 

 צילום: עומר הכהן

 

הבנק, שהחקירה האמריקאית בעניינו נפתחה עוד בשנת 2011, טוען במסמך כי "הבנק החל לשקול את האפשרות של הקמת ועדת תביעות בלתי תלויה", תוך קבלת היתר מבית המשפט ככל שהדבר יידרש, על מנת שתבחן את כלל היבטי הפרשה והאירועים. לפיכך נטען כי דרוש עיכוב הליכים.

 

לפי הבנק, הוועדה הזו תוכל "להמליץ על דרך הפעולה שתשרת באופן המועיל ביותר את טובת הבנק ויתר תאגידי לאומי".
הבנק טוען שכל עוד החקירות של הרשויות האמריקאיות היו תלויות ועומדות, הרי שניהול ההליך לא שירת את טובת הבנק.

 

במקביל הגיש בנק לאומי לפני זמן קצר גם בקשה למחוק על הסף ולחלופין לעכב את הליכים בתביעה הנגזרת השנייה שהוגשה נגדו לפני כשבועיים באמצעות עורכי הדין יצחק אבירם ושחר בן מאיר.

 

הבנק טוען שהתובעים לא פנו אליו בטרם הגישו את התביעה, פנייה שהיא הכרחית לטענתו מכוח חוק החברות. לחלופין טוען הבנק שלאור הודעת היועץ המשפטי לממשלה על הקמת צוות לבדיקת היבטים שונים הנוגעים לפרשה, הרי שיש להורות על עיכוב הליכים בתביעה הנגזרת לתקופה של שלושה חודשים.

 

שתי תגובות הבנק הוגשו באמצעות משרד עורכי הדין מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x