$
בחירות 2015

בחירות 2015

העבודה בחרה: יחימוביץ', שפיר ושמולי במקומות הראשונים

חברת הכנסת שהפסידה להרצוג בקרב על הנהגת המפלגה נבחרה במקום הראשון בפריימריז. אחריה חברת הכנסת סתיו שפיר וחבר הכנסת איציק שמולי. עוד בעשירייה הראשונה: עמר בר לב, מרב מיכאלי ואיתן כבל. מתוך שבע נשים ברשימה, ארבע ממוקמות בעשירייה הראשונה. זוהיר בהלול במקום 17

מורן אזולאי, ynet 08:0714.01.15
התוצאות הרשמיות בפריימריז בעבודה יתפרסמו ב-8:30 בבוקר (יום ד') אבל כבר עתה ברור שח"כ שלי יחימוביץ' שהפסידה ב-2013 ליצחק הרצוג בקרב על הנהגת המפלגה נבחרה למקום הראשון. אחריה נבחרו סתיו שפיר, איציק שמולי, עמר בר לב, מרב מיכאלי, איתן כבל ומיקי רוזנטל.

 

הקלפיות בבחירות המקדימות של המפלגה נסגרו אמש מעט אחרי השעה 22:00. שיעור ההצבעה עמד על 58.9% לעומת 57.7% לפני כשנתיים. הקלפיות מכל הארץ הועברו למרכז הספירה בבני ברק. היו"ר יצחק הרצוג אמר: "תהיה רשימה עצמאית, לוחמנית ונקייה".

 

שלי יחימוביץ' שלי יחימוביץ' צילום: אי פי איי

 

ממפלגת העבודה נמסר הבוקר כי אלו תוצאות הפריימריז הרשמיות והסופיות לפי סדר סופי כולל שריונים והבטחות ייצוג:

 

1. יצחק הרצוג

 

2. התנועה

 

3. שלי יחימוביץ'

 

4. סתיו שפיר

 

5. איציק שמולי

 

6. עמר בר לב

 

7. יחיאל בר - מזכ"ל המפלגה

 

8. התנועה

 

9. מרב מיכאלי

 

10. איתן כבל

 

11. שריון יו"ר

 

12. אראל מרגלית

 

13. מיקי רוזנטל

 

14. רויטל סוויד

 

15. דני עטר

 

16. התנועה

 

17. זוהיר בהלול

 

18. איתן ברושי

 

19. מיכל בירן

 

20. נחמן שי

 

21. התנועה

 

22. אילת נחמיאס ורבין

 

23. יוסי יונה

 

24. התנועה

 

25. התנועה

 

26. סאלח סעד

 

27. לאה פדידה

 

28. רוברט טיבייב

 

29. משה מזרחי

 

30. אלדד יניב

 

31. בהירה ברדוגו

 

32. גלעד קריב

 

33. איתן שוורץ

 

34. אליס גולדמן

 

35. ראלב מג'אדלה

 

36. אלון פילץ

 

37. שימי בראון

 

38. כהן חיה

 

39. אעלימי נזאר

 

40. אבו סייח איברהים

 

41. טרודי סלמאן

 

42. כרמל ליאור

 

43. מלמד למואל

 

44. סרביה מרקו

 

45. גלעדי אלון

 

יחימוביץ' נתנה במהלך ההכנות לפריימריז רוח גבית ליו"ר המפלגה והבהירה כי היא תומכת במהלך שהוביל לאיחוד עם התנועה בראשות ציפי לבני. היא אף אמרה כי ייתכן ששגתה עת כיהנה כיו"ר העבודה בעצמה, כשסרבה להצעה דומה מצדה של לבני.

 

סתיו שפיר ממוקמת כעת במקום הרביעי ברשימה, יחד עם עמיתה בהובלת המחאה החברתית של 2011 איציק שמולי, אשר ממוקם אחריה במקום החמישי. השניים נכנסו לכנסת רק בבחירות הקודמות. שפיר התבלטה במאבקיה על שקיפות בוועדת הכספים של הכנסת בראשות ח"כ ניסן סלומינסקי מהבית היהודי ובמלחמת החורמה שהנהיגה נגד העברות הכספים הנסתרות גם לאחר ההצבעה על תקציב המדינה ואישורו. שמולי הוביל מאבקים כלכליים חברתיים כמו המלחמה בניתוק מים לחייבים וכן יצא נגד ביטול ביטוח סיעודי קבוצתי.

 

ייצוג מרשים לנשים

 

ברשימה החדשה ייצוג נשי מרשים - ב-25 המקומות הראשונים יש שבע נשים, ארבע מהן ממוקמות בעשירייה הראשונה. חברות הכנסת שכיהנו בכנסת האחרונה חוקקו יותר חוקים מחבריהן הגברים, אף על פי שמספרן בכנסת נמוך יותר. כך עולה מבדיקת נתוני החקיקה הפרטית בכנסת האחרונה שיזמה ח"כ מיכאלי עם עוזרתה הפרלמנטרית מיכל גרא-מרגליות. חברות הכנסת, שמהוות 22% ממנה, חוקקו 34% מהחוקים שאישרה המליאה באופן סופי. מהנתונים עולה כי מיכאלי היא המחוקקת המצטיינת בכנסת: שלושה חוקים פרטיים שיזמה נכנסו לתוקף ו-24 חוקים נוספים שהייתה שותפה להם עברו.

 

ח"כ כבל, שכיהן כיו"ר מטה הבחירות של המפלגה, בירך על התוצאות ואמר כי "המטרה היא להתאחד מאחורי היו"ר יצחק הרצוג ולהוביל יחד למהפך שיביא לקץ שלטון נתניהו. יש לנו נבחרת מצוינת ומגוונת שבוחרי העבודה יכולים להתגאות בה".

 

איתן ברושי הממוקם כנציג הקיבוצים והמושבים במקום 18, קיבל את הבשורות ב"תחושות טובות. ההישג שלי נובע מהיכרות מעמיקה על ההתיישבות וההערכה שאני זוכה לה גם בחוץ. אהיה נציג נאמן של ההתיישבות והציבור כולו". ברושי, שהתמודד בעבר אך לא נבחר, משמש מזכיר התנועה הקיבוצית. "אני מרוצה מההישג ומאמין שאהיה ברכה להתיישבות ולמפלגת העבודה".

 

מנגד בליכוד מיהרו לתקוף את העבודה. סגן השר אופיר אקוניס אמר: "הוסרה המסכה מעל פניה של העבודה. נבחרה רשימה המייצגת את תפיסות השמאל הקיצוני ביותר הן בעניין הכלכלי-חברתי והן בתפיסות המדיניות. תמיכה בהעלאות מסים מחד ונסיגה לקוי 67' מאידך הן ביטוי לתפיסות מיושנות ומסוכנות ובהן נבחרים חסרי נסיון ממשי בניהול ענייני המדינה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x