$
משפט

ביהמ"ש: משמורת משותפת שווה חצי מזונות

פסק דין חדשני: הרכב של שלוש שופטות במחוזי מרכז קבע כי יש להפחית 50% מדמי המזונות לאב שילדיו חיים עמו כמחצית מהזמן

ענת רואה 10:4212.01.15

הרכב של שלוש שופטות בבית המשפט המחוזי בלוד קבע בימים האחרונים בפסק דין חדשני, כי יש להפחית 50% מדמי המזונות לאב שילדיו חיים עמו כמחצית מהזמן ("משמורת משותפת").

 

 

ההלכה הקודמת בנושא של המחוזי בחיפה קבעה שיעור הנחה של 25% במקרים כאלה. פסק הדין הנוכחי קבע שהאב, שיוצג על ידי עו"ד אמיר שי, ישלם 2,500 שקל מזונות ולא 4,450 שקל, כפי שקבע בית המשפט למשפחה. פסק הדין של המחוזי מהווה החלטה מנחה ומחייבת את בתי המשפט למשפחה. לזוג שני ילדים, בני 3 ו־6. בית המשפט למשפחה הטיל על האב 1,950 שקל בחודש מזונות ועוד 2,500 שקל לחודש על מדור, הוצאות אחזקת מדור ומחצית מהוצאות חגים, חופשות וחינוך.

 

השופטת מיכל נד"ב השופטת מיכל נד"ב

 

האב ערער וטען שהסכומים אינם סבירים ומונעים ממנו קיום בכבוד. השופטות ורדה מרוז, מיכל נד"ב ומיכל ברנט קבעו שחיוב אם במזונות ילדיה הוא עניין למחוקק, אולם הן יכולות להתערב בגובה הסכומים. הן קבעו שבמשמורת משותפת האב זן את ילדיו שעה שהם במשמורתו, ובכך הוא יוצא ידי המזונות כלפיהם ביחס לפרק זמן זה ויש להביא עובדה זו בחשבון. עוד קבעו השופטות כי שכר ההורים דומה מאוד (כ־11 אלף שקל בחודש), ולכן האב זכאי לשלם רק 50% מהמזונות שהיו מוטלים עליו אלמלא המשמורת המשותפת, כלומר 1,300 שקל. הנחה דומה נקבעה לגבי יתר הרכיבים, כך שעל מדור ואחזקתו הוא ישלם 1,200 שקל. את האם ייצגו עו"ד פנינה דיין־ניסן ועו"ד שירין הלפרט (עמ"ש 25027-02-14).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x