$
משפט

מח"ש: נשקול להעמיד לדין את עו"ד רונאל פישר בכפוף לשימוע

עפ"י הודעת מח"ש, פישר עלול להיות מואשם בעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט בשתי פרשות עיקריות - פרשת אלון חסן ופרשת אילון מכלוף

זוהר שחר לוי 16:4511.01.15

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בפרקליטות המדינה הודיעה היום (א') כי היא שוקלת להעמיד לדין את עו"ד רונאל פישר בעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט וזאת בכפוף לשימוע.

 

לפי הודעת הפרקליטות בשלב זה נשקלת העמדתו של פישר לדין פלילי בשתי פרשות עיקריות - פרשת אלון חסן ופרשת אילון מכלוף, "כאשר פרשיות נלוות נוספות עודן מצויות בחקירה", לשון ההודעה.

 

במכתב השימוע בעניינו של פישר, נטען כי בתקופה בה העניק פישר שירותים משפטיים לחסן, שכיהן אז כיו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, הוא חשוד כי תיווך בשוחד בכך שקיבל סכום כסף מחסן, וזאת לאחר שיצר בפניו מצג כי בדעתו להעביר את הכסף לידי גורם משטרתי, אשר בכוחו להשפיע על מהלך החקירה של חסן. יצוין כי למרות שהחקירה העלתה שפישר לא התכוון לכאורה לחלוק את כספי השוחד עם אחר, מבחינה משפטית, מתגבשת לכאורה עבירת התיווך לשוחד.

 

 

אלון חסן באחד הדיונ ים בביהמ"ש אלון חסן באחד הדיונ ים בביהמ"ש צילום: עמית שעל

 

פשרה זו, בעניינו של חסן, היא זו שהובילה למעצרו של פישר בחודש יולי האחרון. חסן, בשיתוף עם מח"ש, תיעד את עו"ד פישר כשהוא מציע לו לכאורה לשלם שוחד בתמורה לסגירת תיק נגדו. חסן, כך לפי התיעוד, העביר לעורך הדין סכום כסף בתמורה לכך ודקות ספורות לאחר מכן נעצר פישר על ידי מח"ש.

 

בבקשת המעצר בעניינו טענו נציגי מח"ש כי פישר חשוד כי תיווך לקבלת שוחד מיו"ר ועד נמל אשדוד המושעה ב"תמורה לכך שלא יוגשו נגדו כתבי אישום בשתי פרשיות עליהן נחקר" וכי הוא חשוד כי "פעל באופן זה בפרשיות נוספות ואף שיחד קציני משטרה". עוד צוין כי "בכל הנוגע לפישר, מדובר על קצה הקרחון, רב הנסתר על הגלוי בשלב זה. כפי שאנחנו מבינים זאת - ידו בכל ויד כל בו".

 

"במעשיו קיבל פישר לכאורה כסף ממכלוף"

 

במקרה אחר, כך על פי החשד, קיבל עו"ד רונאל פישר סכום כסף במזומן מאילון מכלוף, הבעלים של מטמנת פסולת באשקלון, אותו ייצג בהליכים משפטיים שהתנהלו בעניינו. גם במקרה הזה, חשוד פישר כי קיבל את הכספים לאחר שיצר מצג כי בדעתו להעבירם לידי שוטר בתמורה לקבלת מידע בעניין תיקי חקירה המתנהלים נגד מכלוף.

 

על פי החשד, עם מסירת סכום של 5,000 שקל התריע רונאל פישר בפני מכלוף כי ביום מסוים עתידים להגיע שוטרים מיחידת להב לביתו על מנת לעוצרו במסגרת חקירה המתנהלת נגדו, והורה לו כי יימנע מללון בביתו ויכבה את הטלפון הנייד. ואכן, בבוקרו של אותו יום הגיעו כוחות משטרה לביתו של מכלוף, אשר לא לן בביתו באותו ערב והיה באותה שעה במלון, ולא מצאו אותו. במעשיו קיבל פישר לכאורה כסף ממכלוף על מנת לתת שוחד וכן עשה לכאורה דבר בכוונה להכשיל הליך שיפוטי.

 

במח"ש מציינים כי החקירה בגזרת מעורבותו בפרשה בה מעורב קצין המשטרה מלהב, ששמו אסור בפרסום, עודנה נמשכת. בשל החקירה, הקצין לא שב עד כה לשירות במשטרה.

 

בטרם יוחלט אם להגיש כתב אישום הוזמן פישר להשמיע באמצעות באי כוחו את טענותיו כאמור בהליך שימוע שיתקיים במח"ש, ככל שיחפוץ בכך. התיק נחקר על ידי צוות חשיפה וצוות ירושלים במחלקה לחקירות שוטרים. את החקירה ליוו עו"ד ליאורה נהון ועו"ד קרן אלטמן מהמחלקה לחקירות שוטרים.

 

מאז נפתחה החקירה בעניינו של עו"ד פישר ומאז מעצרו, שמר עורך הדין על פרופיל נמוך. באחד מדיוני הארכות המעצר בעניינו טען כי מקור החקירה הוא באויבים הרבים שצבר לאורך השנים. "אני מבין", אמר, "שיש לי אויבים אין סוף ובצדק. ניצחתי בכמה תיקים ופגעתי בכמה אנשים ויש חוקר במח"ש שיש לי קרב דמים איתו. אם המטרה שאתמודד עד סוף ימי חיי עם כל האויבים האלה שמנצלים את המצב, אז 10 ימים לא מספיקים". בחודש שעבר הודיע עו"ד פישר כי הוא עוזב את המשרד בו שימש כשותף והעביר את תיקיו לשותפתו – עו"ד רות דוד בלום.  

 

תגובת באת כוחו של פישר, עו"ד רות דוד בלום, טרם התקבלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x