$
משפט

כתב אישום נגד חשוד בהפצת חשבוניות פיקטיביות במעל לחצי מיליארד שקל

החשוד איתן מלכה נעצר לפני שבועיים על ידי חקירות מע"מ ומכס תל אביב בשיתוף עם יחידת להב 433; הוא חשוד גם באיומים, התחזות ושיבוש הליכי משפט

עמרי מילמן 13:5611.01.15

כתב אישום הוגש היום לבית משפט השלום בלוד, נגד איתן מלכה החשוד בכך שהפיץ חשבוניות פקטיביות בסכום של מעל לחצי מיליארד שקל בענף הדלק. מלכה חשוד גם באיומים, התחזות, שיבוש מהלכי משפט ועוד.

 

מלכה, תושב ירושלים, בן 41, נעצר לפני כשבועיים ע"י חקירות מע"מ ומכס תל אביב בשיתוף פעולה עם להב 433, לאחר שלפני כשנתיים הוכרז כעבריין נמלט מאחר ולא התייצב לחקירה. מלכה נתפס כשנכנס ארצה תוך התחזות לאחיו ושימוש בדרכון מזויף על שמו. הוא נדרש לחקירה בהקשר לפעילותו של שמעון (סימו) גבאי ממושב תירוש, אשר אחיו משה ואבי הורשעו ונכלאו לשש שנים בגין גניבת דלק, מהילתו ומכירתו תוך ביצוע עבירות מס בהיקף של מאות מיליוני שקלים.

 

על פי החשד מלכה הפיץ חשבוניות פיקטיביות במעל לחצי מיליון שקל על פי החשד מלכה הפיץ חשבוניות פיקטיביות במעל לחצי מיליון שקל צילום: שאטרסטוק

 

על פי כתב האישום, איים מלכה על יוסי סוויסה על מנת שיפיץ חשבוניות פיקטיביות בסכום כולל של 636.4 מיליון שקל בתחום הדלק והאנרגיה עבור עסקאות שלא בוצעו בפועל וזאת כ"תשלום" על כך שסוויסה העיד נגד שני אחיו של שמעון (סימו) גבאי. סכום המע"מ שנגרע מקופת המדינה כתוצאה מהעבירות, עומד על כ-75 מיליון שקל.

 

כתב האישום החמור הוגש לבית משפט על ידי עו"ד אורי שפיגל ואורן בר-עוז מהיחידה לתיקים מיוחדים ברשות המיסים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x