$
תיירות

חופשה מהעתיד: נאס"א מסמנת את יעדי התיירות הבאים

נאס"א חשפה פוסטרים חדשים המדמים חופשה על אחד מכוכבי הלכת שהתגלו לאחרונה. אחד המעצבים: "זה מרגיש כאילו אנחנו חיים בסרט מדע בדיוני שקם לתחייה"

שירות כלכליסט 12:5911.01.15
האם בעתיד נתלבט היכן להזמין דיל של טיסה ומלון - בכוכב קפלר 16b או בקפלר 186f? נאס"א חשפה קבוצה של פוסטרים חדשים שמסעירה את הדימיון. הם מציגים את המראה הפוטנציאלי של חופשה על כוכבי לכת חוץ שמשיים, כלומר כאלה המקיפים כוכב אחר מאשר את השמש. שלושת הפוסטרים שעוצבו במעבדת כוח ההנעה של המטוסים (Jet Propulsion Laboratory) בנאס"א.

שלושת הכוכבים המככבים בפוסטרים, קפלר-186f, קפלר-16b, ו- HD 40307g הם חלק משמונה כוכבי לכת חוץ שמשיים שנתגלו לאחרונה על ידי טלסקופ החלל קפלר של נאס"א. בסוכנות פנו ללשכת התיירות לכוכבים חוץ שמשיים הבדיונית כדי שיוכלו לעזור לנו לדמיין כיצד תוכל להיראות חופשה עתידית באחד מכוכבי הלכת המדוברים.

 

העיצוב של הפוסטרים מזכיר את העיצובים שהיו קיימים בשנות ה-30. בפוסטר של כוכב קפלר- 186f לדוגמה, מתואר ככוכב שבו "הדשא של השכן תמיד אדום יותר". לפי נאס"א, הכוכב הזה הוא הכוכב הראשון בגודל של כדור הארץ שהתגלה ב"אזור הישיב" הפוטנציאלי מסביב לכוכב לכת אחר.

הסיסמה המלווה את הפוסטר של HD 40307g היא "תחוו את כוח המשיכה של כוכב על". לפי נאס"א, הנפח של הכוכב הזה הוא כפול משל כדור הארץ.

 

הפוסטר הקורא לבקר בכוכב קפלר - 16b, מזכיר את טאטואין, הכוכב של לוק סקייווקר ממלחמת הכוכבים, שכן הוא חג מסביב לשני כוכבים. הסיסמה הנלווית היא: "המקום שבו לצל שלך תמיד יש חברה".

 

"הגילוי של כל כך כוכבים חדשים עורר בנו השראה. זה מרגיש כאילו אנחנו חיים בעתיד או בסרט מדע בדיוני שקם לתחייה", סיפר דויד דלגאדו, אחד מהמעצבים של הפוסטרים. "חשבנו שזה יהיה ממש נחמד לחקור את המאפיינים של כל כוכב באמצעות הקונטקסט של נסיעות".

 

הפוסטר של כוכב קפלר. "הירגע על כוכב קפלר. המקום שבו לצל שלך תמיד יש חברה" הפוסטר של כוכב קפלר. "הירגע על כוכב קפלר. המקום שבו לצל שלך תמיד יש חברה"

 

הפוסטר של כוכב קפלר 186f. "המקום שבו הדשא של השכן תמיד אדום יותר" הפוסטר של כוכב קפלר 186f. "המקום שבו הדשא של השכן תמיד אדום יותר"

 

הפוסטר של כוכב HD 40307g. "תחוו את כוח המשיכה של כוכב על" הפוסטר של כוכב HD 40307g. "תחוו את כוח המשיכה של כוכב על"

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x