שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

בשולי הרשת

להציץ לאמא אדמה: נאס"א משדרת בזמן אמת מן החלל

סוכנות החלל העלתה לרשת שידור חי של מצלמות תחנת החלל הבינלאומית. תוכלו להתחבר אליהן ולצפות בנופים המרהיבים בזמן אמת ולהאזין לאסטרונאוטים משוחחים עם הבקרה הקרקעית

ניצן סדן 09:5130.11.14

מתי בפעם האחרונה ביקרתם בתחנת החלל הבינלאומית? ככל הנראה שמעולם לא - אך מעתה, תוכלו לראות בדיוק את מה שרואים האסטרונאוטים: נאס"א העלתה לרשת את קלט הווידאו של פרויקט HDEV - מערך מצלמות שמצלם וידאו אמת את כדור הארץ מהחלל.

עד כה, יכלו רק יושבי תחנת החלל לצפות בכדור הארץ בזמן אמת, למעט מספר ניסויי שידור מוגבלים שנערכו בעבר והופצו לציבור.

 

 

הביזנס אינסיידר דיווח כי מערך המצלמות החל לפעול ב-30 באפריל השנה והציג שידורים אליהם נחשפו כ-30 מיליון איש. השידור עתה זמין באופן רציף ומציג את כדור הארץ מגובה של 430 ק"מ ומלווה בשיחות של האסטרונאוטים עם הבקרה הקרקעית. מדי פעם קופץ השידור בין מצלמות שונות, מה שגורם לו להתנתק למספר שניות.

 

לא לאסטרונאוטים בלבד לא לאסטרונאוטים בלבד

 

לצד האלמנט החינוכי והבידורי של הפרויקט, ניצבת מטרה מדעית: נאס"א ביקשה לבחון את השפעת חוסר כבידה וטמפרטורת החלל על ציוד צילום לאורך זמן. סוכנות החלל לא פרסמה את מסקנות הביניים של הניסוי, אך בינתיים ניתן ליהנות מהשידור; המלצתנו - עם מוזיקת ואלס וינאי ברקע.

 

בעתיד הקרוב, עם צמיחת תחום הלוויינות המסחרית וכניסת מיקרו-לווינים לשימוש, צפויים להופיע ברשת עוד כמה וכמה שירותים שיציגו פיד וידאו חי של כדור הארץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x