$
תיירות

צפו: עגורן ענק בנמל אמסטרדם הפך למלון יוקרה

כשמנוף ימי בגובה 50 מטרים הוגדר כלא שמיש החליטו יזמים לשפץ ולהסב אותו לסוויטות מפוארות הכוללות ג'קוזי, אולם חתונות ואולפן טלוויזיה. הנוף שנשקף מהמרפסות מרהיב, אבל מה קורה כשהרוח נושבת?

שירות כלכליסט 22:5507.01.15

מלון פאראלדה, השוכן על גדת נהר איי באמסטרדם, שימש בעברו כמנוף ימי בגובה 50 מטרים. אולם לאחר שהמנוף, שנחשב לאחד הוותיקים והגבוהים בעולם, הוגדר כלא שמיש, הוחלט לפתוח את המלון ולבנות שלוש סוויטות מפוארות ומסתובבות. "בשום מקום אחר בעולם אין משהו כל כך ייחודי, גדול וגבוה כמו המלון הזה", סיפר דובר המלון אדווין קורנמן רודי.

 

המלון כולל גם ג'קוזי ואולפן שידור. "זה אתר החתונות המדובר ביותר בהולנד. אנשים התחתנו באולפן, ישנו באחת משלוש הסוויטות והתחילו את ערב הכלולות בג'קוזי בקצה המנוף", הוסיף רודי. עם זאת, הוא הוסיף כי ההערכה הראשונית הייתה כי ההמרה של המנוף אינה "אפשרית מבחינה טכנית".

 

הסוויטות נחשבות ליקרות ביותר בהולנד, לאחר שהקבלנים הוציאו 660 אלף ליש"ט על בניית כל אחד מהחדרים. התעריף ללילה עומד על 340 ליש"ט. הסוויטות מציעות לאורחים גם נופים פנורמיים של העיר, כל אחת מהסוויטות עוצבה על ידי צוות מוביל של מעצבי פנים.

 

אולפן הטלוויזיה משמש להפקות מדוברות. הוא בגודל 15 מ"ר ומארח גם אורחים במסיבות חברה יוקרתיות. כמו כן, יש במקום מועדון פרטי לשימוש של חברות שונות.

 

מאות חברות ויצרנים עמדו מאחורי המאמץ המשותף להפוך את מבנה המתכת למלון עם סוויטות בסגנון סבוי. לפי האדריכלים, המנוף עדיין נע עם הרוח, והותקנה בו טבעת מזהב שמאפשרת לסוויטות להסתובב. יסודות חדשים נבנו כדי לתמוך במבנה הכבד לאחר שהיסודות הקודמים לא היו חזקים מספיק.

 

העגורן שהפך למלון סויטות העגורן שהפך למלון סויטות צילום: urbancapture.com

 
ג'קוזי בגובה 50 מטרים ג'קוזי בגובה 50 מטרים צילום: hotel Faralda

 

השקעה של 660 אלף ליש"ט על בניית כל אחד מהחדרים השקעה של 660 אלף ליש"ט על בניית כל אחד מהחדרים צילום: hotel Faralda

 

כל אחת מהסוויטות עוצבה על ידי צוות מוביל של מעצבי פנים כל אחת מהסוויטות עוצבה על ידי צוות מוביל של מעצבי פנים צילום: hotel Faralda

 

הנוף הנשקף ממלון פאראלדה הנוף הנשקף ממלון פאראלדה צילום: hotel Faralda

 

העגורן שהפך למלון. כשהרוח נושבת המבנה זז העגורן שהפך למלון. כשהרוח נושבת המבנה זז צילום: hotel Faralda

 

זווית נוספת של הג'קוזי זווית נוספת של הג'קוזי צילום: hotel Faralda

 

כך נראה העגורן כשהיה בשימוש כך נראה העגורן כשהיה בשימוש צילום: hotel Faralda

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x