שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בחירות 2015

בחירות 2015

נתניהו: "מחירי הדיור עלו בגלל ממשלת אולמרט; לא אעלה מסים"

ראש הממשלה בראיון לחדשות 2: "ממשלת אולמרט קיבלה החלטה שערורייתית להפסיק בנייה ותכנון במרכז. וזה הזניק את מחירי הדירות למעלה". עוד אמר: "הרפורמה בסלולר נעשתה בהנחייתי ובהנהגתי"

רוני זינגר ועמרי מילמן 20:4606.01.15

"מחירי הדיור עלו בגלל ממשלת אולמרט, שקיבלה החלטה שערורייתית לפני הממשלה הקודמת - להפסיק בנייה ותכנון במרכז. וזה מה שהזניק את מחירי הדירות למעלה". כך אמר הערב (ג') ראש הממשלה בנימין נתניהו, בראיון לחדשות 2. לדבריו, "ביטלנו את ההחלטה ובאתי לקבל החלטה נוספת - לפנות את בסיסי הצבא דרומה. לפיד עצר את זה. הייתי צריך לפטר אותו".

 

 

עוד אמר ראש הממשלה: "אני לא מתכוון להעלות מסים. תקבולי המסים יותר טובים ממה שחשבו והערכת הגירעון טובה יותר ממה שחשבנו. אני תמיד גורס שהכיוון שלי הוא להפחית את שיעורי המס - הפחתתי את שיעורי המס".

 

לדבריו של נתניהו, לממשלה שלו יש "הצלחות עצומות - סגרנו את הגבול למסתננים. סללנו כבישים. הוספנו טיפול שיניים עד גיל 12 חינם. הסלולריים - רפורמה שעשינו בהנחייתי והנהגתי".

 

אולמרט בימיו כראש ממשלה. לדברי נתניהו הוא האשם בעליית מחירי הדיור אולמרט בימיו כראש ממשלה. לדברי נתניהו הוא האשם בעליית מחירי הדיור צילום: מיכאל קרמר

 

נתניהו אמר עוד, כי מינוי של לפיד לשר האוצר נכפה עליו. בהמשך התייחס לשאלה על טענות לפיד על מטוס פרטי וגלידה פיסטוק: "לא פרטי שלי, זה של ראש ממשלה שצריך לנהל מדינה. הטענות נחותות. התמיכה של הציבור האמריקאי בישראל - בשיא של כל הזמנים. היחסים עם הבית הלבן בנושאי ביטחון ומודיעין - חזקים ואיתנים.

 

לדברי נתניהו, "לפני שנתיים הליכוד הפסיק להיות מפלגה גדולה והטיפול שלנו נעצר כי קיבלנו מפלגת אווירה. מפלגות אווירה קמות ונופלות. אני מביא נבחרת רצינית ומנוסה". לשאלה האם אין לו אחריות על יוקר המחיה אמר: "לכולנו יש אחריות - אולי שלי היא שלא הצלחתי לשכנע את הבוחרים לתת לי יותר מנדטים".

 

עוד אמר נתניהו כי הוא לא מעריך שיפונו מתנחלים. "אני אקבע מי יהיה שר הביטחון, לא הבטחתי לבנט שום דבר".

 

יש עתיד: "נתניהו ראש ממשלה חלש וכושל"

 

ממפלגת יש עתיד נמסר בתגובה לדברים: "נתניהו בפאניקה, כי הוא ראש ממשלה חלש וכושל שבשש שהות כהונתו הוביל לעלייה דרמטית ביוקר המחייה ומחירי הדירות זינקו בלמעלה מ-80%. נתניהו משאיר אחריו מדינה שאין בה ביטחון ובמשבר יחסים בינלאומיים עמוק - כולל עם ידידתנו הגדולה ארה"ב.

 

"זה ראש ממשלה שתקופת שלטונו מאופיינת בשחיתות המתחילה מלמעלה, מהתפיסה שלפיה כספי הציבור צריכים לממן את חשבון המים של הבריכה בביתו הפרטי בקיסריה, ומהדרישה שלו שכספי משלם המסים יממנו לו מטוס פרטי.

 

יאיר לפיד. יש עתיד: "נתניהו בפאניקה" יאיר לפיד. יש עתיד: "נתניהו בפאניקה" צילום: רותם מלנקי

 

"נתניהו מרגיש מחוייב ומשרת את חברי מרכז הליכוד לפני הכל. יש עתיד תמשיך להוביל עשייה למען כלל אזרחי ישראל, במלחמה ביוקר המחייה, בחינוך, ברווחה, בבריאות ובשוויון בנטל, והכל באופן נקי, ללא שחיתות, כפי שמצופה ממשרתי ציבור".

 

"בקרוב הוא יאשים את גולדה במצב הביטחוני"

 

ממפלגת העבודה-התנועה נמסר בתגובה: "אחרי 12 שנים כראש ממשלה ושר אוצר מה שנותר לנתניהו הוא להאשים את אולמרט בכישלון שלו בדיור. בקרוב הוא יאשים את גולדה מאיר במצב הביטחוני ואת מנחם בגין ביוקר המחייה. מנהיגות לא בונים בבכיינות ולא בבריחה אובססיבית מקבלת החלטות. הציבור לא ייתן לנתניהו הזדמנות נוספת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x